STS
fot. EA Sports

EA Sports przedłużyło współpracę z FIFPro. FIFA nadal wypełniona licencjami

Nie ulega wątpliwości, że nawet najlepsza gra piłkarska w oczach wielu fanów może być skreślona z uwagi na niewystarczającą liczbę licencji. Fanów serii FIFA uspokajamy więc – tych w produkcji EA Sports z pewnością nie zabraknie.

Współpraca pomiędzy EA a FIFPro trwa

Wszystko dzięki temu, że Electronics Arts oraz światowy przedstawiciel profesjonalnych piłkarzy, FIFPro, oficjalnie przedłużyli swoją współpracę. Na jak długo? Tego niestety nie wiemy, aczkolwiek sami przedstawiciele EA używają sformułowania „długoterminowe zobowiązanie”, co wskazywałoby, że przynajmniej przez kolejnych kilka lat fani piłkarskiego cyklu nie powinni martwić się o ewentualną absencję swoich ulubionych zawodników. Po wirtualnych murawach nadal biegać będą Robert Lewandowski, Cristiano Ronaldo czy też Leo Messi, a nie ich wygenerowani i nazwani inaczej odpowiednicy.

Nasi gracze regularnie przypominają nam, że jednym z najważniejszych aspektów doświadczenia EA Sports jest głęboka immersja tworzona poprzez współpracę z największymi światowymi ligami, drużynami i talentami. To właśnie dzięki nim nadal w wyjątkowy sposób zacieramy granice między cyfrowym i fizycznym światem piłki nożnej. FIFPro nadal będzie ważnym partnerem w budowaniu nowej generacji piłkarskich doświadczeń EA Sports dla graczy na całym świecie – stwierdził David Jackson, wiceprezes EA Sports. – Jesteśmy niezwykle zadowoleni z przedłużenia współpracy z EA Sports, prawdziwym partnerem, który jest zaangażowany w tworzenie najlepszych interaktywnych doświadczeń dla fanów piłki nożnej na całym świecie – wtórował mu Theo van Seggelen, sekretarz generalny FIFPro.

Twórcy FIFY chwalą się licencjami

Co warte wspomnienia, współpraca z FIFPro to nie jedyne porozumienie zawarte przez Electronic Arts, dzięki któremu w świecie cyfrowym obecne są prawdziwi zawodnicy oraz prawdziwe marki związane ze światem piłki kopanej. Wszak to właśnie w serii FIFA możemy rywalizować w ramach tak ikonicznych i w pełni licencjonowanych rozgrywek, jak Liga Mistrzów UEFA, CONMEBOL Libertadores, Premier League, Bundesliga oraz LaLiga Santander.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Liderów dwóch. ESCA dogania Ungentium w tabeli ESL Mistrzostw Polski

Faza zasadnicza jesiennej odsłony ESL Mistrzostw Polski nieubłaganie zbliża się do końca, a tymczasem żadna z drużyn nie zdołała jak dotychczas odskoc...