Po miesiącu Creative AVEZ ponownie może pochwalić się pełnym, pięcioosobowym składem CS:GO. Szeregi popularnych Ośmiornic oficjalnie zasilił bowiem Łukasz "splawik" Jahns, który od pewnego czasu wspomagał ekipę jako zmiennik.

AVEZ z nowym prowadzącym

Mimo zaledwie 20 lat splawik w trakcie swojej kariery zdążył zwiedzić już kilka znanych zespołów. Na szerokie wody wypłynął w 2017 roku dzięki udziałowi w projekcie PRIDE Academy – z czasem zresztą został włączony do pierwszej drużyny organizacji Piotra "neqsa" Lipskiego. Potem można go było oglądać także pod banderą Pompa Teamu, Dr Pepper Teamu, piratesports, a do niedawna także PGE Turowa Zgorzelec. Z tą ostatnią formacją Jahns pożegnał się w połowie sierpnia, ale bardzo szybko zawitał właśnie do AVEZ, przejmując fotel zwolniony chwilę wcześniej przez Artura „LeSa” Leszczyńskiego. I ostatecznie wygląda na to, że wywarł na tyle dobre wrażenie, że zostanie w składzie na dłużej jako jego prowadzący.

Cieszę się, że splawik ostatecznie dołączył do naszej drużyny, bo czuję, że to był brakujący element w składzie, który spoi to wszystko w całość i nasza drużyna wróci na właściwe tory – zapewnił w oficjalnym oświadczeniu menadżer składu CS:GO, Kamil Kozak. – To prawda, że Łukasz już pomagał w ostatnich tygodniach chłopakom w Polskiej Lidze Esportowej czy też w kwalifikacjach do różnych turniejów i te wyniki nie odzwierciedlały potencjału zespołu. Teraz wierzymy, że karty się odwrócą i osiągniemy nasz cel minimum, czyli powrót do Dywizji Mistrzowskiej w Polskiej Lidze Esportowej oraz awans do ESEA Advanced – dodał.

Skład Creative AVEZ prezentuje się następująco:

  • Dawid „SaMey” Stańczak
  • Dawid „pendzelek” Ryczko
  • Dominik „fanatyk” Barkiet
  • Kacper „gRuChA” Gruszeczka
  • Łukasz "splawik" Jahns
  • Adrian „AlcesT” Chyziak – trener