STS
Odoamne, Inspired, Rogue, Worlds 2021
fot. Riot Games/Lance Skundrich

Wszystko albo nic. Rogue walczy dzisiaj o awans z grupy na Worlds 2021

Po jednodniowej przerwie od wrażeń na Worlds 2021 dzisiaj czekają nas pierwsze pojedynki rewanżowe. Już od godziny 13:00 będziemy mogli oglądać spotkania, które rozstrzygną losy grupy A. DWG KIA jest się już jedną nogą w play-offach, podczas gdy Cloud9 jest na przeciwnym biegunie tabeli. Drugą lokatę zajmuje obecnie FPX, do którego Rogue brakuje zaledwie jednego oczka. Czy Europejczykom uda się dogonić chińską formację i wyjść ze zbioru? Tego dowiemy się już niedługo.

CZYTAJ TEŻ:
Być albo nie być (w play-offach Worlds). Analiza szans i foldy sheet grupy A

DWG KIA bliskie awansu, wyścig wciąż trwa

Na sam początek dnia będziemy mieli rewanż pomiędzy dwoma niedawnymi mistrzami świata. DWG KIA będzie chciało z pewnością powtórzyć świetny wynik i ponownie wygrać z FPX. Ekipa z Kimem „Doinb” Tae-sangiem zaczyna jednak powoli się rozkręcać i od ostatniego feralnego spotkania minęło już trochę czasu. Niewykluczone, że role tym razem się odwrócą. To bez wątpienia zmieniłoby obecną dynamikę w grupie.

Chwilę później pora na pojedynek zachodnich drużyn. Cloud9 będzie mierzyło się z Rogue w walce o swój pierwszy punkt w grupie. Łotrzyki takowy już posiadają i to właśnie dzięki batalii z Chmurami. Jeśli trzecia siła League of Legends Championship Series pragnie utrzymać swoje marzenia o dalszej grze na Worlds, Luka „Perkz” Perković i spółka po prostu muszą wygrać ten mecz. Dla Rogue jest to też niezwykle ważny punkt, którego nie należy oddawać.

Reprezentanci Ameryki Północnej nie będą mieli zbyt dużo czasu na wytchnienie po tym starciu. O godzinie 15:00 będą musieli już podejmować FPX. I nie oszukujmy się, faworytem będzie tu bez dwóch zdań formacja z LoL Pro League. Jeśli Feniksom uda się powtórzyć swój sukces sprzed paru dni, przybliżą się diametralnie do gwarantowanego awansu z grupy. Dla Cloud9 będzie to z kolei zależne od rezultatu meczu z Rogue.

Rogue kontra wschód

Następnie to właśnie europejska drużyna wyjdzie na Rozpadlinę Przywoływaczy. Po drugiej stronie Riftu zobaczymy natomiast DWG KIA. Dla Łotrzyków może to być kluczowa walka i dla wielu pewnie z góry przegrana. Reprezentanci League of Legends European Championship muszą jednak podejść do tej batalii z czystą kartą i bez kompleksów, ponieważ będzie to niezwykle ważne starcie.

W zależności od wyników poprzednich spotkań to może jednak być najważniejsze dla formacji Kacpra „Inspireda” Słomy. Jeśli gwiazdy ułożą się łaskawie dla Rogue, będzie ono wciąż w walce o drugą lokatę z FPX. I tuż po pojedynku z obecnym mistrzem świata, będzie musiało się zmierzyć z zeszłorocznym obrońcą tytułu. Nie będzie to z pewnością łatwa potyczka, ale od niej może zależeć wszystko.

Na sam koniec Cloud9 zmierzy się z DWG KIA. I podobnie jak z Rogue, tutaj też wszystko będzie zależeć od poprzednich meczów. Nie ukrywajmy, to prawdopodobnie starcie pierwszej lokaty z ostatnią, chociaż tutaj też wiele może się zdarzyć. Czy będzie to pojedynek o honor dla organizacji z LCS? A może będzie miała okazję jeszcze zamieszać trochę w grupie i jednak ten punkt będzie niezwykle ważny dla klasyfikacji? Tego dowiemy się w trakcie dnia rewanżowego.

Harmonogram wszystkich dzisiejszych meczów Worlds 2021:

15 października
13:00 FPX vs DWG KIA BO1
14:00 Rogue vs Cloud9 BO1
15:00 FPX vs Cloud9 BO1
16:00 Rogue vs DWG KIA BO1
17:00 Rogue vs FPX BO1
18:00 DWG KIA vs Cloud9 BO1

Po więcej informacji dotyczących tegorocznej edycji mistrzostw świata w League of Legends zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Trymbi, Rogue, Worlds 2021

Być albo nie być (w play-offach Worlds). Analiza szans i foldy sheet grupy A

Faza grupowa Worlds 2021 wkracza w decydującą fazę. Dziś rozpoczną się mecze rewanżowe i w przeciwieństwie do pierwszej rundy tego etapu zmagań każdeg...