STS
fot. Riot Games/Lance Skundrich

Reprezentanci Rogue otrzymują groźby śmierci po odpadnięciu z Worlds

Do tego typu sytuacji nie powinno dochodzić w ogóle, a tymczasem słyszy się o nich coraz częściej. Główny menadżer Rogue, Tomislav „flyy” Mihailov poinformował, że członkowie Rogue po odpadnięciu z Worlds 2021 zaczęli otrzymywać groźby śmierci.

Z piekła do nieba i z powrotem

Wczoraj doszło do decydujących meczów grupy A Mistrzostw Świata w League of Legends.  Dzień nie zaczął się najlepiej dla Rogue, które w swoim pierwszym piątkowym meczu uległo Cloud9. Wywodząca się z Ameryki Północnej drużyna następnie pokonała również FPX. Łotrzyki przegrały z kolei z DWG KIA, dlatego ich ostatnią nadzieją był potrójny remis. Zespół Kacpra „Inspireda” Słomy i Adriana „Trymbiego” Trybusa zdołał ograć Feniksy, a później C9 uległo przedstawicielom Korei Południowej. Dzięki takim rozstrzygnięciom do wyłonienia drugiego ćwierćfinalisty potrzebne były dodatkowe spotkania.

Najpierw Rogue stanęło w szranki z FPX. Zespół z League of Legends European Championship zaprezentował się naprawdę dobrze i wygrał. Od play-offów dzieliło go tym samym tylko jedno zwycięstwo. Formacja Luki „Perkza” Perkovića okazała się jednak przeszkodą nie do przejścia. Cloud9 po niemalże godzinnej rozgrywce wygrało z RGE, zapewniając sobie przepustkę do ćwierćfinału Worlds 2021.

CZYTAJ TEŻ:
Rogue za burtą, DWG KIA niezniszczalne? Podsumowanie rewanżów w grupie A na Worlds

Groźby śmierci m.in. dla graczy Rogue

Taki właśnie jest sport i taki też jest esport: zawsze muszą być wygrani i przegrani. Dla reprezentantów Rogue to bez dwóch zdań bardzo trudny moment, a przez hejterów stał się jeszcze trudniejszy. Zespół dwóch Polaków po wycieńczającym dniu zaczął bowiem otrzymywać od nich groźby śmierci. Na takie zachowania nie ma przyzwolenia pod żadnym pozorem. Niezależnie od tego, o jaką drużynę i dyscyplinę chodzi.

flyy opublikował następujący wpis:

Nie obchodzi mnie, jak bardzo wkurzeni jesteście na nas za to, że nie awansowaliśmy. Wysyłanie gróźb śmierci do graczy i sztabu szkoleniowego nie jest w porządku!

Dziś podczas Worlds 2021 czekają nas kolejne rozstrzygnięcie. Od godziny 13:00 o awans do play-offów rywalizować będą drużyny z grupy B: T1, EDward Gaming, 100 Thieves i DetonatioN FocusMe. Aktualne informacje na temat Mistrzostw Świata w LoL-a znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Inspired Rogue Worlds

Rogue za burtą, DWG KIA niezniszczalne? Podsumowanie rewanżów w grupie A na Worlds

Pierwszy dzień rewanżów na Worlds 2021 mamy za sobą. Grupa A zrobiła się dzisiaj niezwykle zacięta. No, może poza DWG KIA, które przejechało się po ry...