STS
fot. Team Liquid

Liquid awansuje na mistrzostwa świata w VALORANTA. Bracia Benrlitom i spółka lepsi od Guild

Team Liquid w europejskim finale kwalifikacji ostatniej szansy do mistrzostw świata w VALORANCIE okazał się lepszy od Guild Esports. Ekipa z braćmi Benrlitom w składzie zaprezentowała zdecydowanie najlepsze widowisko z całej stawki EMEA Last Chance Qualifier, a w nagrodę za świetną formę Team Liquid otrzymuje slot na nadchodzące VALORANT Champions 2021, które odbędzie już w […]

Team Liquid w europejskim finale kwalifikacji ostatniej szansy do mistrzostw świata w VALORANCIE okazał się lepszy od Guild Esports. Ekipa z braćmi Benrlitom w składzie zaprezentowała zdecydowanie najlepsze widowisko z całej stawki EMEA Last Chance Qualifier, a w nagrodę za świetną formę Team Liquid otrzymuje slot na nadchodzące VALORANT Champions 2021, które odbędzie już w grudniu.

Team Liquid 3 : 1 Guild Esports
Haven 5:13 Ascent 13:10 Split 13:7
Breeze 13:7 Bind

Team Liquid awansuje na VCT Champions

Ekipa Adila „ScreaMa” Benrlitoma w meczu otwarcia LCQ pewnie pokonała One Breath Gaming, a wisienką na torcie był debiut młodszego brata ScreaMa, Nabila „Nivery” Benriltoma. W drugim starciu EMEA LCQ podopieczni Connora „Sliggy’ego” Blomfielda po raz pierwszy zmierzyli się w tym turnieju z Guild Esports, gdzie zaprezentowali się ze znacznie lepszej strony, co odzwierciedla również wynik tego spotkania, gdyż europejski miks pewnie pokonał Szwedów wynikiem 2:0.

Następnie przyszedł czas na najbardziej wyczekiwane starcie przez społeczność VALORANTA podczas EMEA LCQ, ponieważ Team Liquid zmierzyło się z G2 Esports, które wcześniej rozprawiło się z Anubis Gaming oraz Futbolist. Zdaniem wielu ekspertów uczestnicy tego małego finału byli głównymi kandydatami do wygrania całych eliminacji. W bezpośrednim starciu faworytów finalnie zwyciężył Team Liquid wynikiem 2:1, a na szczególnie uznanie zasługuje występ Eliasa „Jamppiego” Olkkonena, który mógł pochwalić się najlepszym współczynnikiem zabójstw do śmierci.

W ostatecznym starciu kwalifikacji ostatniej szansy Team Liquid ponownie zmierzył się z Guild Esports, jednak tym razem w formacie BO5. Pierwsza mapa w dość zaskakujący sposób padła łupem szwedzkiej formacji, jednak następne trzy były zdecydowanie pod dyktando ekipy ScreaMa. Dzięki wygranej w EMEA LCQ Liquid zgarnia slot na VCT Champions 2021, które odbędzie się już w grudniu w formacie LAN-owym w Berlinie. Z Europy na tym turnieju pojawią się również takie zespoły jak Fnatic, Acend czy też oczywiście Gambit Esports – triumfator VCT Masters 3 Berlin.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Alliance kompletuje skład VALORANTA. W zespole dwóch byłych graczy Wave Esports

Za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych Alliance oficjalnie potwierdziło zakontraktowanie dwóch nowych zawodników do dywizji VALORANTA. Szere...