Jeszcze przed startem Intel Extreme Masters Fall 2021 gracze Complexity Gaming mogli snuć marzenia o awansie na nadchodzącego Majora. Niemniej słaby występ na wspomnianej imprezie sprawił, że ostatecznie musieli oni obejść się smakiem. Tak więc roszady personalne nie dziwią.

Pożegnanie z bułgarskim snajperem

Ich ofiarą padł Valentin "poizon" Vasilev. 22-letni Bułgar zasilił szeregi amerykańskiej organizacji w listopadzie 2019 roku po tym, jak z bardzo dobrej strony pokazywał się w Windigo Gaming. Udaną dyspozycję prezentował też w nowych barwach, sięgając wraz z coL po triumf na europejskich finałach BLAST Premier Spring 2020. Niemniej druga połowa 2020 i cały rok 2021 nie były już dla poizona i spółki szczególnie udane, czego zwieńczeniem było wspomniane już IEM Fall, z którym zespół pożegnał się już w fazie grupowej. Dziś wiemy już, że turniej ten był ostatnim, podczas którego Vasilev przywdziewał barwy organizacji, gdyż stał się on wolnym zawodnikiem.

allu powraca! Przynajmniej na chwilę

Jest to dość nietypowy moment na taką roszadę, bo już dziś Complexity zacznie walkę podczas zamkniętych eliminacji do IEM Winter 2021. W związku z tym włodarze formacji wdrożyli rozwiązanie awaryjne i skontaktowali się z ENCE. Efektem tego jest krótkoterminowe wypożyczenie Aleksiego "allu" Jalliego, który od maja znajdował się poza grą. Wtedy to jego miejsce w składzie popularnych Ośmiornic zajął Olek "hades" Miśkiewicz. Wówczas mówiło się o tym, że 29-latek z przyczyn osobistych postanowił wziąć przerwę od gry, niemniej już w lipcu sygnalizował on, że chętnie znowu podjąłby wyzwanie. Na to musiał czekać jednak trzy kolejne miesiące.

W tej sytuacji skład Complexity Gaming prezentuje się następująco:

  • Benjamin "⁠blameF⁠" Bremer
  • Justin "⁠jks⁠" Savage
  • Patrick "⁠es3tag⁠" Hansen
  • Marcelo "⁠coldzera⁠" David
  • Aleksi "⁠allu⁠" Jalli – wypożyczony z ENCE
  • Luis "⁠peacemaker⁠" Tadeu – trener