Kolejne dwie ekipy dołączyły do listy uczestników Intel Extreme Masters Winter 2021. W poniedziałek sukces podczas europejskich eliminacji mogły bowiem świętować MOUZ oraz, co niespodziewane, Fnatic.

Gładka przeprawa Fnatic i MOUZ

Sukces pomarańczowo-czarnych jest zaskoczeniem, bo ci ostatnimi czasy nie zachwycali formą, w efekcie czego ominie ich m.in. nadchodzący Major. Niemniej podczas zamkniętego turnieju eliminacyjnego wypadli oni bardzo dobrze, nie tylko wygrywając oba mecze, ale nie tracąc przy tym nawet mapy. Spora w tym zasługa Owena "smooyi" Butterfielda. Testowany Brytyjczyk, który zajął w składzie miejsce Jacka "Jackinho" Ströma Mattsso, był wyróżniającą się postacią zarówno podczas starcia z Complexity Gaming, jak i przy okazji pojedynku z FPX. Gładką przeprawę mają za sobą również popularne Myszy, które wynikiem 2:0 pokonały gości z Ameryki Południowej, 9z Team, oraz K23.

ENCE wciąż w grze

Potknięcie zaliczyło za to ENCE. Zespół Pawła "dychy" Dychy i Olka "hadesa" Miśkiewicza już w swoim pierwszym meczu musiał uznać wyższość FPX, co było o tyle rozczarowujące, że podopieczni fińskiej organizacji byli o krok od triumfu 2:0. Ostatecznie jednak polegli 1:2 i spadli do dolnej drabinki, gdzie na ich drodze znalazło się Complexity. Szansę na pokazanie się miał więc Aleksi "allu" Jalli, który na czas eliminacji został wypożyczony z ENCE do coL. Niemniej doświadczony snajper tej okazji nie wykorzystał, bo był najsłabszym graczem na serwerze, a jego zespół przegrał finalnie 0:2. A to oznacza, że dycha i hades pozostali w grze o ostatni bilet na ostatniego tegorocznego IEM-a – kolejne spotkania rozegrają oni już dziś. Najpierw o 13:30 podejmą K23 i jeżeli uda im się wygrać, to cztery godzin później zmierzą się w ostatecznym boju z FPX lub Teamem Spirit.

CZYTAJ TEŻ:
PGL Major: GODSENT pierwszym rywalem hadesa i dychy

Lista uczestników IEM Winter 2021:

Astralis BIG FaZe Clan Fnatic
G2 Esports Gambit Esports GODSENT Heroic
Team Liquid MOUZ Ninjas in Pyjamas OG
TYLOO Virtus.pro Team Vitality eliminacje EU

Intel Extreme Masters Winter 2021 odbędzie się między 2 a 12 grudnia. Łączna pula nagród turnieju wyniesie 250 tysięcy dolarów, z czego dla triumfatorów wielkiego finału przewidziano 100 tysięcy dolarów. Co ważne, będzie to pierwsza impreza rozgrywana w ramach czwartej odsłony cyklu Intel Grand Slam.