Już dziś rozpocznie się faza play-off czwartej edycji LVP Rising Series. W europejskim turnieju zobaczymy m.in. takie ekipy jak Vodafone Giants czy TENSTAR. W zmaganiach weźmie udział również pięciu Polaków porozbijanych na trzy różne zespoły. Pierwsze spotkanie ruszy o godzinie 17:00.

Polacy w LVP Rising Series #4

Na placu boju w czwartej odsłonie LVP Risings Series pozostało zaledwie osiem drużyn, z czego w aż trzech znajdują się polskie akcenty. Reprezentantów naszego kraju będziemy mieli przyjemność oglądać już w pierwszym spotkaniu, gdzie Movistar Riders w składzie z Dawidem "Filem" Czarneckim oraz Maksem "Kamykiem" Rychlewskim zmierzy się z Vodafone Giants. Niekwestionowanym faworytem w tym meczu z pewnością będzie formacja prowadzona przez Daniila "pipsoNa" Meshcheryakova, jednak bez wątpienia podopieczni Pablo Ramosa "Darkzero" Alonso są w stanie zaskoczyć swojego rywala.

Dzień później w ramach trzeciego ćwierćfinału w bratobójczym pojedynku LDN UTD w składzie z Michałem "MOLSIM" Łąckim podejmie WATEr, gdzie występują Piotr "YouBreak" Chodoła oraz Wojciech "Stix" Chamielec. Według opinii publicznej wyraźnym faworytem tego spotkania jest jednak ekipa MOLSIEGO, która zapewne chce podtrzymać dobrą passę, po tym jak tydzień temu odniosła triumf w Meta Open VALORANT, pokonując Natus Vincere w wielkim finale.

Jak prezentuje się reszta stawki?

Z pewnością jednym z kandydatów do wygrania czwartego sezonu LVP Rising Series oprócz Giants Gaming jest TENSTAR, które na przestrzeni ostatnich miesięcy potrafiło pokonywać takie ekipy jak Fnatic czy Team Heretics. Brytyjska formacja w ramach drugiego ćwierćfinału zmierzy się z UCAM Esports Club, gdzie bukmacherzy nie widzą innego scenariusza niż zwycięstwo TENSTAR.

Ostatnim meczem w pierwszej fazie play-offów będzie starcie pomiędzy Case Esports a Crypto Esports. Ten pojedynek z kolei może być najbardziej wyrównanym z całej stawki ze względu na podobny poziom prezentowany przez oba zespoły. Batalia pomiędzy Hiszpanami a Rosjanami wyłoni ostatniego półfinalistę LVP Rising Series #4, a wygrany tej rywalizacji stawi czoło zwycięzcy spotkania pomiędzy LDN UTD, a WATEr.

Harmonogram ćwierćfinałów LVP Rising Series #4:

19 października
17:00 Vodafone Giants vs Movistar Riders BO3
20:00 TENSTAR vs UCAM Esports Club BO3
20 października
17:00 LDN UTD vs WATEr BO3
20:00 Case Esports vs Crypto Esports BO3