STS
fot. Entropiq

LDN UTD triumfuje w Meta Open VALORANT. MOLSI w świetnej formie

W miniony weekend nowy zespół Michała „MOLSIEGO” Łąckiego, LDN UTD, zdołał wygrać turniej Meta Open VALORANT, w którym pula nagród wyniosła trzy tysiące dolarów. Ekipa Polaka nie zaliczyła dobrego wejścia w fazę grupową, gdyż w pierwszym starciu uległa GMT Esports wynikiem 0:2, jednak jak się okazało, złe dobrego początki. LDN UTD z pierwszym triumfem LDN […]

W miniony weekend nowy zespół Michała „MOLSIEGO” Łąckiego, LDN UTD, zdołał wygrać turniej Meta Open VALORANT, w którym pula nagród wyniosła trzy tysiące dolarów. Ekipa Polaka nie zaliczyła dobrego wejścia w fazę grupową, gdyż w pierwszym starciu uległa GMT Esports wynikiem 0:2, jednak jak się okazało, złe dobrego początki.

LDN UTD z pierwszym triumfem

LDN UTD z pozoru nie mogło narzekać na wylosowanego dla niego rywala w pierwszym starciu grupy A, jednak jak się okazało, GMT Esports zaskoczyło drużynę MOLSIEGO i pokonało polsko-litewską formację. Wskutek porażki w pierwszym spotkaniu LDN UTD trafiło do drabinki przegranych i w drugim meczu zmierzyło się z Teamem Lixa, a przegrany tego starcia miał pożegnać się z turniejem. Finalnie to drużyna z Litwy okazała się lepsza, a następnie w spotkaniu eliminacyjnym zrewanżowała się drużynie GMT Esports pewnym zwycięstwem 2:0 i tym samym awansowała do następnej fazy.

W półfinale zespołowi Łąckiego przyszło zmierzyć się z odświeżonym składem One Breath Gaming, a po drugiej stronie drabinki odbyło się spotkanie pomiędzy Natus Vincere a IVY. Na pierwszej mapie LDN UTD nie zostawiło żadnych złudzeń rosyjskiej formacji, wygrywając Binda 13:3. Zdecydowanie ciekawsze widowisko dla bezstronnego widza odbyło się na mapie Haven, gdzie dopiero po czwartej dogrywce lepszym zespołem okazało się LDN UTD, zwyciężając 17:15. Dzięki tej wygranej drużyna MOLSIEGO zagwarantowała sobie udział w wielkim finale, gdzie czekało już Natus Vincere, które po zaciętej rywalizacji pokonało IVY wynikiem 2:1.

W niedzielnym finale Meta Open VALORANT spotkali się byli koledzy z Entropiq, gdyż LDN UTD MOLSIEGO podjęło Natus Vincere prowadzone przez Vladyslava „archa” Svistova. Spotkanie było bardzo wyrównywane zarówno na Iceboxie, jak i Bindzie, lecz to ekipa z Polakiem na pokładzie okazała się lepsza i wygrała cała turniej. Z formą na decydujące starcie zdecydowanie trafił MOLSI, który zaprezentował się ze świetnej strony, zdobywając najlepszy współczynnik zabójstw do śmierci w całym finale. Warto również odnotować, że LDN UTD w tym składzie trenuje zaledwie kilka tygodni, a zwycięstwo w takich zmaganiach może zwiastować świetlaną przyszłość przed polsko-litewską formacją.

Końcowa klasyfikacja Meta Open VALORANT

1. LDN UTD 2 000$
2. Natus Vincere 500$
3-4. One Breath Gaming 250$
3-4. IVY 250$
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ranking polskich drużyn CS:GO by Cybersport.pl – 11 października 2021

– 1. x-kom AGO 5067 pkt Furlan – F1KU – leman – kRaSnaL – Grashog – minirox (t) – 2. Wisła All iN! Games Kraków 4657 p...