G2 Esports to jedna z pierwszych europejskich organizacji, które zdecydowały się zainwestować w scenę VALORANTA. Samurajowie w grze Riot Games pojawili się w czerwcu ubiegłego roku, aczkolwiek dotychczas dysponowali jedynie męskim składem. Dziś jednak rozbudowali swoją dywizję również o skład kobiecy.

G2 już nie tylko ze składem męskim, ale i z kobiecym

W zespole tym znalazło się miejsce dla zawodniczek doskonale znanych ze sceny Counter-Strike'a. Julia "juliano" Kiran, Zainab "zAAz" Turkie, Petra "Petra" Stoker oraz Michaela "Mimi" Lintrup przez lata należały do najlepszych drużyn na kobiecej scenie CS:GO i mają na swoich kontach medale zdobywane m.in. na turniejach spod szyldu Intel Challenge. Cały ten kwartet jeszcze do niedawna wspólnie występował zresztą pod banderą XSET, we wrześniu jednak graczki opuściły formację. Dodatkowo rozstały się one z Anastasią "kr4sy" Khlobystiną, angażując w jej miejsce Anję “aNNję” Vasalic. Od tego czasu grały jako The Originals i pod tą nazwą finiszowały w czołowej czwórce niedawnego VALORANT Champions Tour 2021 w regionie EMEA.

Dla mnie są one naszym kobiecym zespołem, traktujemy je po prostu jak drużynę VALORANTA – przyznał w oficjalnym oświadczeniu założyciel organizacji, Carlos "ocelote" Rodríguez. – W G2 tworzymy zespoły i ściągamy na podstawie ich umiejętności oraz tego, jak pasują do naszej marki. Te zawodniczki są natomiast jednymi z najlepszych graczek na świecie i jesteśmy dumni, że trafiły do nas. Będziemy wspierać je w każdy możliwy sposób tak, jak wspieramy wszystkie nasze drużyny. Nie możemy się już doczekać, by zobaczyć, jak ten skład rośnie i jako część armii G2 kopie kilka tyłków – dodał.

Skład G2 Gozen prezentuje się następująco:

  • Julia "juliano" Kiran
  • Zainab "zAAz" Turkie
  • Michaela "Mimi" Lintrup
  • Petra "Petra" Stoker
  • Anja "aNNja" Vasalic