Poznaliśmy ostatniego uczestnika Intel Extreme Masters Winter 2021. Okazało się nim ENCE, które wynikiem 2:0 wygrało oba dzisiejsze mecze w dolnej drabince europejskich eliminacji.

Polskie grono na IEM-ie powiększa się

Zespół Pawła "dychy" Dychy i Olka "hadesa" Miśkiewicza wczoraj dość niespodziewanie zaczął swoją przygodę z turniejem kwalifikacyjnym od porażki z FPX. W ten sposób skład Polaków wyczerpał limit błędów i do kolejnych meczów przystępował już z nożem na gardle. Mimo to jednak ENCE nie poddało się i jeszcze tego samego dnia pokonało Complexity Gaming. We wtorek zaś popularne Ośmiornice rozprawiły się najpierw z K23, a następnie, już w decydującym meczu drabinki przegranych, wzięło rewanż na Feniksach. Tym razem dycha, hades i spółka od początku do końca kontrolowali przebieg wydarzeń na serwerze, chociaż na Duście2 potrzebowali dogrywki, by ostatecznie przechylić szalę na swoją stronę.

Tym samym ENCE dołączyło do Fnatic oraz MOUZ, które swój awans mogły świętować już wczoraj. Miejsce na ostatnim tegorocznym IEM-ie na drodze regionalnych eliminacji zagwarantowały sobie również GODSENT oraz TYLOO, podczas gdy pozostałe zespoły otrzymały bezpośrednie zaproszenia od organizatorów. W gronie tym znalazło się m.in. OG, którego zawodnikiem na co dzień jest Mateusz "mantuu" Wilczewski. Oznacza to, że podczas lanowych zawodów, które odbędą się w nieujawnionym jeszcze miejscu, oglądać będziemy w akcji trzech naszych rodaków.

Lista uczestników IEM Winter 2021:

Astralis BIG ENCE FaZe Clan
Fnatic G2 Esports Gambit Esports GODSENT
Heroic Team Liquid MOUZ Ninjas in Pyjamas
OG TYLOO Virtus.pro Team Vitality

Intel Extreme Masters Winter 2021 odbędzie się między 2 a 12 grudnia. Łączna pula nagród turnieju wyniesie 250 tysięcy dolarów, z czego dla triumfatorów wielkiego finału przewidziano 100 tysięcy dolarów. Co ważne, będzie to pierwsza impreza rozgrywana w ramach czwartej odsłony cyklu Intel Grand Slam.