Za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych Braxton "brax" Pierce oficjalnie zakomunikował, iż decyduje się na esportową emeryturę. Amerykanin postanowił powrócić do regularnego streamowania od poniedziałku do piątku. Decyzja braxa jest równoznaczna z tym, iż dywizja VALORANTA w T1 zmuszona będzie do rozglądania się za nowym graczem, który uzupełni wakat po 25-latku.

brax przechodzi na emeryturę

Z tego co możemy przeczytać w oświadczeniu braxa, były już profesjonalny gracz VALORANTA zdecydował się na opuszczenie szeregów T1 w najnowszym tytule od Riot Games. Jednakże dla Amerykanina nie oznacza to całkowitego rozwiązania kontraktu z organizacją, a jedynie przebranżowienie, gdyż brax został oficjalnie przedstawiony jako nowy streamer T1. Pierce w swoim komunikacie wyznał między innymi, że jest bardzo wdzięczny organizacji za możliwość kontynuowania dalszej współpracy, lecz już w innej roli.

Chociaż naprawdę uwielbiam rywalizować, jestem bardzo podekscytowany, iż mogę powrócić do regularnego streamowania oraz mojej wspaniałej widowni. Dla ludzi, którzy pytają gdzie byłem przez ostatnie miesiące – uznałem, że koniecznie muszę zmienić swoje życie oraz skupić się na moich sprawach prywatnych, aby ponownie być szczęśliwym po tym szalonym roku wzlotów i upadków, które miały miejsce w profesjonalnej grze oraz poza nią. Niestety moja decyzja wiąże się z zakończeniem kariery na profesjonalnym poziomie, jednak finalnie nie mogę powiedzieć, że tego żałuję. Zdaję sobie sprawę, iż nie dla każdego z was jest to dla mnie odpowiednia ścieżka, jednak mam nadzieję, że uszanujecie moją decyzję.

Braxton "brax" Pierce (źródło)

Aktualny skład dywizji VALORANTA w T1 prezentuje się następująco:

  • Rahul "curry" Nemani
  • Timothy "autimatic" Ta
  • Tyler "Skadoodle" Latham
  • Anthony "dawn" Hagopian
  • David "David Denis" Denis – trener