Wczorajszego wieczoru odbył się wielki finał kwalifikacji do Red Bull Home Ground 2, gdzie Ninjas in Pyjamas zmierzyło się z LDN UTD. Na nieszczęście polskiej społeczności VALORANTA, ekipa Michała "MOLSIEGO" Łąckiego musiała uznać wyższość rywala, co oznacza, że to podopieczni Emila "eMILA" Sandgrena awansują do międzynarodowego turnieju.

Ninjas in Pyjamas 2 : 1 LDN UTD
Breeze 10:13 Bind 13:8 Fracture 13:8

NIP awansuje do Red Bull Home Ground 2

Na finiszu kwalifikacji do międzynarodowego turnieju zmierzyły się dwie równe sobie formacje, których celem było zwycięstwo w tym spotkaniu i awans do głównej fazy drugiej edycji Red Bull Home Ground. W turnieju weźmie udział szesnaście europejskich zespołów, a wśród nich są m.in. G2 Esports, Team Liquid czy Acend. Do piętnastu zaproszonych ekip dzięki triumfowi w kwalifikacjach dołączy Ninjas in Pyjamas.

Polsko-litewska formacja zaliczyła dobry start w tej serii, gdyż na pierwszej mapie zdołała pokonać drużynę Adama "ec1sa" Ecclesa, jednak później było już tylko gorzej. Następne dwa starcia padły łupem NIP-u, tym samym zapewniając sobie awans do głównej fazy europejskich rozgrywek. Ze świetnej strony w całym pojedynku zaprezentował się Emir "RHYME" Muminovic, który na serwerze nie miał sobie równych.

Warto wspomnieć, iż Ninjas in Pyjamas w miniony weekend rozegrało pierwsze oficjalne spotkanie od momentu odsunięcia od wyjściowego składu Charlesa "CREA" Beauvoisa. W miejsce 24-letniego Francuza zameldował się Dmitriy „dimasick” Matvienko, który aktualnie przebywa na ławce rezerwowych FPX. Kazach rozpoczął testy w europejskiej formacji w pierwszym tygodniu października, o czym jako pierwszy informowałem na Twitterze:

Lista uczestników Red Bull Home Ground 2:

G2 Esports Natus Vincere Team Liquid Vodafone Giants
TENSTAR Acend Futbolist Fnatic
SuperMassive Blaze Anubis Gaming Team Heretics BIG
FPX Gambit Esports Team BDS Ninjas in Pyjamas

Red Bull Home Ground 2 odbędzie się pomiędzy 4 a 7 listopada, a łączna pula nagród wyniesie 54 tysięcy euro. Wszystkie spotkania w tym turnieju zostaną rozegrane w formacie BO5, jednakże żaden zespół nie może sobie pozwolić na porażkę choćby w jednym meczu, gdyż ta skutkować będzie odpadnięciem.