Już dziś rozpocznie się finałowa faza LVP Rising Series. W międzynarodowych zmaganiach VALORANTA weźmie udział osiem zespołów, w których składach znaleźć można w sumie pięciu Polaków. Zdecydowanie faworytem do odniesienia końcowego triumfu jest zwycięzca VCT 2021: Europe Stage 1 Masters, którym jest Acend w składzie z dwoma rodakami.

Tak prezentują się grupy finałów LVP Rising Series

Grupa A
Vodafone Giants UCAM Esports Club Acend LDN UTD
Grupa B
TENSTAR Movistar Riders SUPRMODE Team Finest

Nadchodzą finały międzynarodowego turnieju

Faza grupowa europejskiego turnieju zostanie rozegrana pomiędzy 25 a 30 października, a play-offy zostały zaplanowane od 2 do 13 listopada. Wszystkie spotkania odbędą się w trybie BO3. Wyjątkiem będzie finał, w którym obowiązywał będzie system BO5. Do następnej rundy awansują po dwa najlepsze zespoły z obu grup, które później zmierzą się ze sobą w półfinale.

Polska, podobnie jak Finlandia oraz Wielka Brytania, w LVP Rising Series będzie miała pięciu przedstawicieli. Z rodzimego podwórka w finałach zmagań zameldują się m.in. dwaj przedstawiciele Acend, mowa tu oczywiście o Aleksandrze „zeeku” Zygmuncie oraz Patryku „starxo” Kopczyńskim. Do duetu triumfatorów LVP Rising Series 2 dołączą nastolatkowie z Movistar Riders - Dawid „Filu” Czarnecki oraz Maksymilian „kamyk” Rychlewski. Ostatnim Polakiem, który weźmie udział w międzynarodowych rozgrywkach, jest Michał „MOLSI” Łącki, który przed kilkoma dniami wraz ze swoją formacją zdołał pokonać TENSTAR wynikiem 3:0 w finale ostatnich kwalifikacji.

Harmonogram nadchodzących spotkań LVP Rising Series Finale

25 października
Grupa A
17:00 Vodafone Giants vs UCAM Esports Club BO3
20:00 Acend vs LDN UTD BO3
27 października
Grupa B
17:00 TENSTAR vs Movistar Riders BO3
20:00 SUPRMODE vs Team Finest BO3

Transmisję z tego wydarzenia można śledzić na platformie Twitch.tv na oficjalnym kanale LVP. Pula nagród turnieju wynosi 20 tysięcy euro, z czego 8 tysięcy przewidziano dla triumfatorów.