STS
fot. Ubisoft Polska

Zmiana w SKILLSTARS.pro. Optyk opuszcza skład mistrzów Polski w Rainbow Six

Tuż przed startem jesiennej odsłony Polish Esport Cup w Rainbow Six: Siege mistrzowie kraju ze SKILLSTARS.pro potwierdzili zmianę w swoim składzie. Z tym pożegnał się współautor niedawnego triumfu w Polish Masters 2021, Mark „Optyk” Kaudyk. Roszada w składzie mistrzów Polski 21-latek zasilił szeregi ekipy w listopadzie ubiegłego roku, a potem wraz z nią dołączył do […]

Tuż przed startem jesiennej odsłony Polish Esport Cup w Rainbow Six: Siege mistrzowie kraju ze SKILLSTARS.pro potwierdzili zmianę w swoim składzie. Z tym pożegnał się współautor niedawnego triumfu w Polish Masters 2021, Mark „Optyk” Kaudyk.

Roszada w składzie mistrzów Polski

21-latek zasilił szeregi ekipy w listopadzie ubiegłego roku, a potem wraz z nią dołączył do NOX Esports. Co prawda w maju został przesunięty na ławkę rezerwowych, by zrobić miejsce dla powracającego z zagranicy Jakuba „Royala” Engela, ale roszada ta była tylko chwilowa, bo już po kilku tygodniach Kaudyk ponownie znalazł się w wyjściowej piątce. We wrześniu zaś on i jego koledzy mogli świętować zdobycie mistrzostwa Polski. Niemniej już wtedy było jasne, że planowano ponowną zmianę. – Na dwa tygodnie przed finałami dowiedzieliśmy się, że nie możemy zmienić zawodnika, którego chcieliśmy wdrożyć do składu od dwóch miesięcy. Zamierzaliśmy dopisać do składu BLAZEC0DA, a ekipę miał opuścić Optyk, który po prostu chciał odejść. Wtedy okazało się, że globalne okienko transferowe jest zamknięte i nie możemy przed lanem zrobić żadnych roszad – wyjaśniał w rozmowie z Weszło Esport Bartek „AueR” Hajma.

Ale co się odwlecze, to nie uciecze. Po tym, jak zespół szybko pożegnał się z Challenger League doszło do zapowiadanego przetasowania. W jego efekcie miejsce Optyka zajął wspomniany wcześniej przez AueRa Alex „BLAZEC0D” Kawa, który od pewnego czasu pełnił w SKILLSTARS rolę zmiennika. W przeszłości młody gracz związany był również z Cromcodiles oraz Forsaken, w którego barwach zaczął ostatni sezon Polish Masters. Niemniej w lipcu odsunięto go od składu i dopiero teraz staje od przed szansą na powrót do regularnej rywalizacji. Zresztą, Kawa już wczoraj zaprezentował się na serwerze przy okazji meczu z Alek and friends w ramach Polish Esport Cup. Meczu, który główni faworyci rozgrywek niespodziewanie przegrali aż 3:7. Sam BLAZEC0D zaś zakończył starcie na mapie Coastline z bilansem siedmiu eliminacji oraz dziewięciu zgonów.

W tej sytuacji skład SKILLSTARS.pro prezentuje się następująco:

  • Mateusz „Ryba” Środoń
  • Sebastian „Foster” Lewandrowski
  • Bartek „AueR” Hajma
  • Oskar „Szagi” Stabiński
  • Alex „BLAZEC0D” Kawa
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

PGL Major: ENCE vs GODSENT – statystyki graczy

Za ENCE pierwszy mecz w ramach PGL Major Stockholm 2021. Mecz zwycięski, bo zespół Pawła "dychy" Dychy i Olka "hadesa" Miśkiewicza po niełatwym boju r...