Parę dni po doniesieniach o tym, że Team Vitality jest zainteresowany pozyskaniem Luki "Perkza" Perkovicia oraz Barneya "Alphariego" Morrisa, dowiedzieliśmy się o kolejnych szczegółach w tej sprawie. Nie jest to informacja bezpośrednia co do następnej organizacji któregoś z tych panów. Wiemy natomiast, że Chorwatowi otworzono furtkę, by mógł przejrzeć najbardziej interesujące go oferty.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Perkz wróci do Europy?

Jako pierwszy wiadomość tę podał znany powszechnie w świecie esportu Jacob Wolf za pośrednictwem portalu Dot Esports. Wraz z Pablo Suarezem wyjawili, że Perkz jest już dostępny na rynku transferowym. Oznacza to, że będzie mógł przeglądać najlepsze oferty i wszystko wskazuje na to, że opuści pokład Cloud9. Powodem tej decyzji mają być sprawy rodzinne. We wpisie dziennikarza czytamy, że następny przystanek midlanera nie jest jeszcze znany. Wiemy za to, że są nim zainteresowane organizacje z dwóch regionów. O zawodnika z pewnością starać się będą zarówno ekipy z Ameryki Północnej, jak i z Europy.

Jedno jest pewne. Ktokolwiek zdoła pozyskać gracza tego kalibru, niemalże z miejsca stanie się pretendentem do tytułu mistrza. Perkz ma już na swoim koncie dziewięć tytułów mistrzowskich. Z tego aż osiem razy podbijał Stary Kontynent. Druga połowa 2021 roku nie była jednak dla niego oraz Cloud9 najlepsza, ponieważ Chmurom nie udało się po raz kolejny wygrać League of Legends Championship Series. Na osłodę zostały bardzo dobre występy na Worlds 2021, gdzie ekipa Chorwata przedarła się przez fazę play-in oraz grupy. Wiele osób nie dawało jej szans na takie osiągnięcie, tymczasem C9 po sensacyjnej walce w zbiorze dostało się do ćwierćfinału. Tam podróż formacji się zakończyła, po przegranej serii z Gen.G Esports.