Ostatnie tygodnie to w Complexity Gaming czas naprawdę znaczących zmian. Zmian, które jeszcze się nie zakończyły, bo dziś ekipę opuścił jej dotychczasowy prowadzący, Benjamin "blameF" Bremer.


Śledź transfery na scenie Counter-Strike'a:


Kolejny gracz opuszcza Complexity

Nie jestem już częścią Complexity i oficjalnie stałem się wolnym zawodnikiem. Ogromnie dziękuję wszystkim w organizacji oraz Jasonowi Lake'owi za wszystko, co dla mnie zrobili. Byliście dla mnie naprawdę świetni i cieszę się, że dwa lata temu zdecydowałem się opuścić Danię – nie krył wzruszenia 24-latek. Duńczyk trafił do amerykańskiej organizacji z Heroic we wrześniu 2019 roku, stając się częścią składu określonego mianem Juggernauta. Początkowo termin ten był obiektem wielu drwin, z czasem jednak blameF i jego koledzy przebili się do światowej czołówki, a nawet wygrali m.in. europejskie finały BLAST Premier Spring 2020. Nigdy jednak nie udało im się ustabilizować formy, czego efektem był m.in. brak awansu na trwającego Majora.

Co ciekawe, odejście Bremera to kolejny element trwających już od jakiegoś czasu kadrowych przetasowań w szeregach Complexity. Już w lipcu zespół opuścili przecież Will "RUSH" Wierzba oraz trener Jamie "keita" Hall, których miejsca zajęli Patrick "es3tag" Hansen i Luis "peacemaker" Tadeu. To był jednak dopiero początek, bo w sierpniu z powodu kontuzji na ławce wylądował Kristian "k0nfig" Wienecke, a na jego tymczasowego następcę wybrano Marcelo "coldzerę" Davida. W tym miesiącu zaś poza drużyną znaleźli się Valentin "poizon" Vasilev oraz wspomniany już blameF, aczkolwiek na ten moment nie wiadomo, kto przejmie ich fotele. Niewykluczone zresztą, że jakiekolwiek wiążące decyzje zapadną dopiero po Majorze, gdy ruszy transferowa karuzela.

W tej sytuacji skład Complexity Gaming prezentuje się następująco:

  • Justin „⁠jks⁠” Savage
  • Patrick „⁠es3tag⁠” Hansen
  • Marcelo „⁠coldzera⁠” David
  • Luis „⁠peacemaker⁠” Tadeu – trener