STS
fot. BeChampions/Maciej Kołek

Sensacja w drugim meczu BeContender #1 – driveBy pokonuje Team Queso

Polska społeczność VALORANTA była w sobotę świadkiem ogromnej sensacji podczas drugiego spotkania BeContender #1. Wszystko dlatego, że driveBy pokonało Team Queso i tym samym awansowało do drabinki wygranych, gdzie czeka już Anonymo Esports. Team Queso 0 : 2 driveBy Fracture 5:13 Split 11:13 Bind driveBy autorem sensacji W drugim pojedynku gdańskiego turnieju Queso zmierzyło się […]

Polska społeczność VALORANTA była w sobotę świadkiem ogromnej sensacji podczas drugiego spotkania BeContender #1. Wszystko dlatego, że driveBy pokonało Team Queso i tym samym awansowało do drabinki wygranych, gdzie czeka już Anonymo Esports.

Team Queso 0 : 2 driveBy
Fracture 5:13 Split 11:13 Bind

driveBy autorem sensacji

W drugim pojedynku gdańskiego turnieju Queso zmierzyło się z driveBy, a rezultat tego widowiska okazał się niemałym zaskoczeniem. Co ciekawe pierwszą mapą w tym starciu było Fracture, które mieliśmy przyjemność oglądać dopiero po raz drugi na polskiej scenie VALORANTA. Tam pierwsza połowa została rozegrana w stu procentach pod dyktando ekipy Piotra „wondermaNa” Brańki, która na swoim koncie miała aż dziesięć oczek, a zespół Kamila „krytyqa” Dudka zaledwie dwa. Podopieczni Kiriana „Yaby” Martineza nie zdołali jednak odwrócić losów pierwszej mapy, co oznaczało prowadzenie formacji Mateusza „HeadHuntera” Dubickiego wynikiem 1:0 w całej serii.

Następnie zawodnicy obu zespołów zameldowali się na Splicie, który od samego początku był niezwykle wyrównany. Największą przewagę podczas drugiego starcia zanotowało Queso, kiedy to po wygranej pistoletówce w drugiej połowie prowadziło wynikiem 9:5. Drużyna wondermaNa mimo wszystko nie złożyła broni, a kilkanaście minut później mieliśmy już remis 11:11. Emocje sięgnęły zenitu, gdy w ostatniej rundzie tego spotkania Tomasz „Sferon” Biniak ustrzelił w pojedynkę aż pięć eliminacji, tym samym dając swojej formacji zwycięstwo w całej serii.

To nie koniec emocji na dziś

Bezsprzecznie wygrana driveBy przeciwko Teamowi Queso jest ogromnym zaskoczeniem dla polskiej społeczności strzelanki od Riot Games. Dzięki temu triumfowi ekipa wondermaNa jeszcze dziś zmierzy się z Anonymo Esports w finale drabinki wygranych, a Team Queso już jutro stanie w szranki z Ungentium w spotkaniu eliminacyjnym.

Harmonogram BeContender #1:

30 października
16:00 Anonymo Esports vs driveBy BO3
31 października
12:00 Ungentium vs Team Queso BO3
15:00 finał drabinki przegranych BO3
18:00 wielki finał BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać można pod tym adresem. BeContender #1 potrwa do 31 października i zapewni swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 11 tysięcy złotych.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polska transmisja z Majora z dużym wzmocnieniem! Morgen usiądzie za mikrofonem

Kilka dni temu agencja Fantasyexpo zaprezentowała obsadę polskiej transmisji z PGL Major Stockholm 2021. Fanom jednak w oczy rzuciła się znacząca abse...