Zaskakujące wieści dopływają do nas z obozu Teamu Spirit. Rosyjska organizacja zapowiedziała bowiem spore zmiany w swojej dywizji Counter-Strike'a, która przed kilkoma dniami odpadła z PGL Major Stockholm 2021.


Śledź transfery na scenie Counter-Strike'a:


Spirit zapowiada przebudowę po Majorze

Można spokojnie powiedzieć, że nigdy nie osiągnęliśmy pełni naszego potencjału – przyznał Nikita "Cheshir" Chukalin, CEO organizacji. – Rozumiemy przyczyny, które za tym stoją, ale nie jestem jeszcze przygotowany, by się nimi podzielić. Niemniej chciałbym wyrazić moje ogromne uznanie dla dokonań, które ta grupa graczy i trenerów osiągnęła. Zdecydowanie wszyscy dali z siebie wszystko, by sięgnąć po sukces w tym wymagającym środowisku i jestem wdzięczny za ich zaangażowanie. Ciężka praca zawsze była jednym z filarów filozofii Teamu Spirit i ten skład w pełni to rozumiał – dodał.

Tym samym pożegnalnym turniejem w wykonaniu obecnych reprezentantów Spirit będzie ruszający 10 listopada DreamHack Open November 2021, podczas którego skład z Europy Wschodniej mierzyć się będzie m.in. z ENCE. A potem przyjdzie czas na zmiany. Jakie? Czy ktoś z obecnych graczy zostanie w organizacji? Tego jeszcze nie wiemy. – Obecnie wchodzimy w fazę przebudowy i dopilnuję tego, byśmy wykorzystali przy formowaniu nowego składu całe nasze doświadczenie. Jestem przekonany, że nasze podejście pomoże Teamowi Spirit w osiągnięciu najwyższych celów – zapewnił Cheshir.

Dotychczas skład Teamu Spirit prezentował się następująco:

  • Viktor "⁠sdy⁠" Orudzhev
  • Leonid "⁠chopper⁠" Vishnyakov
  • Nikolay "⁠mir⁠" Bityukov
  • Boris "⁠magixx⁠" Vorobiev
  • Abdul "⁠degster⁠" Gasanov
  • Nikolay "⁠Certus⁠" Poluyanov – trener