STS
fot. BeChampions/Maciej Kołek

Team Queso w finale BeContender #1. driveBy z brązowym medalem

W drugim starciu niedzielnych zmagań BeContender #1 Team Queso ponownie triumfuje. Podopieczni Kiriana „Yaby” Martineza pokonali driveBy w meczu eliminacyjnym i zagrają w wielkim finale pierwszego turnieju lanowego VALORANTA w Polsce przeciwko Anonymo Esports. Team Queso 2 : 0 driveBy Split 16:14 Bind 13:10 Ascent Queso melduje się w finale BeContender #1 Pierwszą mapą w […]

W drugim starciu niedzielnych zmagań BeContender #1 Team Queso ponownie triumfuje. Podopieczni Kiriana „Yaby” Martineza pokonali driveBy w meczu eliminacyjnym i zagrają w wielkim finale pierwszego turnieju lanowego VALORANTA w Polsce przeciwko Anonymo Esports.

Team Queso 2 : 0 driveBy
Split 16:14 Bind 13:10 Ascent

Queso melduje się w finale BeContender #1

Pierwszą mapą w finale drabinki przegranych był Split, na którym zawodnicy obu formacji zapewnili widowni ogromne emocje. Wybornie wręcz rozpoczęła ekipa Piotra „wondermaNa” Brańki, która w pewnym momencie prowadziła aż wynikiem 7:0. Mimo ogromnej przewagi jedynego zespołu bez organizacji wśród uczestników tego turnieju, Team Queso nie dał za wygraną i doprowadził do dogrywki.

Kiedy wydawać się mogło, że podopieczni Yaby wygrają pierwsze starcie, nieocenioną robotę wykonał wondermaN, dzięki któremu driveBy pozostało dalej w grze. Chwilę później jednak kompletnie posypała się defensywa Mateusza „HeadHuntera” Dubickiego i spółki, a Queso zapewniło sobie pierwsze oczko.

Druga mapa rozpoczęła się w niemal identyczny sposób, gdyż driveBy w pewnym momencie na Bindzie prowadziło rezultatem 8:1, jednak formacja Jakuba „mańka” Mańkowskiego w dalszym ciągu nie dawała za wygraną. Serki zdołały wygrać kolejne trzy rundy, a przewaga rywala stopniowo malała. W pewnym momencie na tablicy widniał wynik 10:10, a to była jedynie woda na młyn dla Teamu Queso, który koncertowo rozegrał trzy następne rundy i finalnie wygrał całą serię 2:0.

Dzięki wygranej przeciwko driveBy ekipa Kamila „krytyqa” Dudki awansowała do wielkiego finału pierwszego turnieju lanowego VALORANTA dla profesjonalnych zespołów w Polsce, a wondermaN i spółka muszą zadowolić się trzecią lokatą.

Wielki finał

18:40 Anonymo Esports vs Team Queso BO3

Transmisja z wielkiego finału BeContender #1 dostępna będzie pod tym adresem. Standardowo komentarzem zajmie się Krystian „terp” Terpiński oraz Dominik „Nero” Dąbrowski, a gościnnie wystąpi również Piotr „YouBreak” Chodoła.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

W ESL Mistrzostwach Polski wszystko już jasne – PACT ostatnim z finalistów!

Dziś poznaliśmy czwarty i jednocześnie ostatni zespół, który pojawi się na lanowych finałach ESL Mistrzostw Polski w Katowicach. Po bilet na nadchodzą...