STS
fot. BeChampions/Maciej Kołek

Anonymo Esports triumfuje podczas pierwszej edycji BeContender

W wielkim finale pierwszego lanowego turnieju VALORANTA w Polsce Team Queso zmierzyło się z Anonymo Esports. Spotkanie to miało dodatkowy podtekst, gdyż w ciągu ostatnich kilku tygodni Serki dwukrotnie pokonały ANO w finałach PLE.GG: POLISH CIRCUIT oraz dziesiątej edycji BeLoud Cup by Goong. Team Queso 1 : 2 Anonymo Esports Icebox 13:5 Bind 8:13 Split […]

W wielkim finale pierwszego lanowego turnieju VALORANTA w Polsce Team Queso zmierzyło się z Anonymo Esports. Spotkanie to miało dodatkowy podtekst, gdyż w ciągu ostatnich kilku tygodni Serki dwukrotnie pokonały ANO w finałach PLE.GG: POLISH CIRCUIT oraz dziesiątej edycji BeLoud Cup by Goong.

Team Queso 1 : 2 Anonymo Esports
Icebox 13:5 Bind 8:13 Split 14:16

Anonymo triumfatorem BeContender #1

Inauguracyjną mapą w wielkim finale pierwszego lanowego turnieju VALORANTA dla profesjonalistów w Polsce był Icebox, gdzie świetny początek zaliczył Team Queso. W ostatnich tygodniach Anonymo Esports wielokrotnie pokazywało, że na lodowej mapie w strzelance od Riot Games są absolutnie topowym zespołem na rodzimym podwórku, jednak Serki postanowiły zaburzyć tę renomę. Z fantastycznej strony po raz kolejny pokazał się Tselmeg „xuss” Tsolmon, który był zdecydowanie najlepszym graczem na serwerze, co doprowadziło do zwycięstwa Queso na pierwszej mapie.

Kilkanaście minut później gracze obu zespołów przenieśli się na Binda, gdzie historycznie od dawna świetnie prezentuje się TQ. Po stronie atakującej bardzo dobrze zaprezentowali się podopieczni Yaby, którzy po pierwszej połowie prowadzili rezultatem 7:5. Kiedy wydawać się mogło, że to właśnie Serki znajdują się w bardziej uprzywilejowanej sytuacji, to wszystkiemu jednak zaprzeczyli zawodnicy ANO. Formacja Sebastiana „snikka” Kamińskiego po zmianie stron pokazała się z najlepszej możliwej strony i ostatecznie zdołała odwrócić losy Binda. Anonymo dzięki wybornej dyspozycji m.in. Michała „NOKOCU” Michałowa zdołało zwyciężyć drugą mapę, tym samym doprowadzając do dogrywki w wielkim finale.

Ostatnią mapą podczas najważniejszego spotkania podczas BeContender #1 był Split. Z początku oba zespoły prowadziły bardzo wyrównaną rywalizację, jednak w pewnym momencie to snikk i spółka zdołali wykreować sobie kilkurundową przewagę. Kiedy wydawać się mogło, że Anonymo Esports pewnie dąży po zwycięstwo, Queso wykonało tytaniczną pracę, tym samym doprowadzając do dogrywki.

W dodatkowym czasie gry to jednak gracze ANO lepiej wytrzymali wojnę nerwów, co finalnie przełożyło się na triumf podopiecznych belmonte podczas pierwszej edycji BeContender. Mimo porażki w finale należy docenić zawodników Teamu Queso, którzy tego dnia wzięli udział w istnym maratonie, rozgrywając swoje trzecie spotkanie, po tym jak wcześniej wyeliminowali Ungentium oraz driveBy.

Końcowa klasyfikacja BeContender #1

1. Anonymo Esports 7 000 zł / 100 pkt 
2. Team Queso 2 500 zł / 75 pkt
3. driveBy 1000 zł / 50 pkt
4. Ungentium 500 zł / 25 pkt

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

NAVI i G2 pierwszymi ćwierćfinalistami PGL Major Stockholm 2021

W Fazie Nowych Legends zapadły pierwsze rozstrzygnięcia! Dwie drużyny już dziś zapewniły sobie miejsce w czołowej ósemce PGL Major Stockholm 2021, pod...