Brak awansu na Majora był dla Complexity Gaming bolesnym ciosem. I to bolesnym na tyle, że organizacja postawiła na zupełnie nowy start! W minionych dniach jej szeregi opuszczali kolejni gracze, teraz zaś na liście transferowej wylądowała ostatnia dwójka.


Śledź transfery na scenie Counter-Strike'a:


Kadrowa rewolucja w Complexity

Mowa tutaj o Justinie "jks-ie" Savage'u oraz Patricku "es3tagu" Hansenie, którzy współpracują z amerykańską organizacją odpowiednio od października 2020 i lipca 2021 roku. W tym czasie nie osiągnęli oni z coL żadnych znaczących sukcesów, za to cieniem na ich postawę kładzie się słaby występ na Intel Extreme Masters Fall 2021. Przez niego ekipa nie wywalczyła awansu na PGL Major Stockholm 2021. W efekcie od pewnego czasu w kontekście zespołu mówiliśmy tylko o pożegnaniach, gdyż z formacji odchodzili kolejno Kristian "k0nfig" Wienecke, Valentin "poizon" Vasilev oraz Benjamin "blameF" Bremer. Teraz wygląda na to, że podobny los spotka też jks-a i es3taga, którzy rozpoczęli już poszukiwania nowych pracodawców.

A co dalej z Complexity? Wygląda na to, że mimo wszystkich problemów i porażki projektu Juggernauta organizacja bynajmniej nie zamierza zrywać swoich stosunków ze sceną Counter-Strike'a. – Complexity pozostaje zaangażowane w CS:GO i podczas przygotowań na sezon 2022 będzie oceniać różne możliwości – napisano w krótkim komunikacie. Co to oznacza? Na ten moment trudno jednoznacznie powiedzieć. Warto jednak pamiętać, że związany z coL, przynajmniej na razie, pozostaje trener dywizji CS-a, Luis "peacemaker" Tadeu. Nie wiadomo też, czy w dalszym ciągu współpracę z ekipą kontynuować będzie Marcelo "coldzera" David, który został zaangażowany we wrześniu w ramach krótkoterminowego kontraktu.

Skład Complexity Gaming prezentuje się następująco:

  • Marcelo "⁠coldzera⁠" David
  • Luis "⁠peacemaker⁠" Tadeu – trener
  • Justin "⁠jks⁠" Savage – lista transferowa
  • Patrick "⁠es3tag⁠" Hansen – lista transferowa