Team Spirit już jakiś czas temu zapowiadał gruntowne zmiany w swojej dywizji CS:GO. Do tych miało jednak dojść dopiero po zakończeniu DreamHack Open November 2021. Niemniej dziś wiemy, że wszystko zacznie się nieco wcześniej.


Śledź transfery na scenie Counter-Strike'a:


Dwaj nastolatkowie w składzie Spirit

Na niespełna tydzień przed startem wspomnianej imprezy na ławce rezerwowych rosyjskiej organizacji znaleźli się bowiem Leonid "⁠chopper⁠" Vishnyakov oraz Nikolay "⁠mir⁠" Bityukov, którzy jednocześnie zostali wystawieni na listę transferową. A to oznacza, że obaj Rosjanie mają już za sobą ostatni występ w barwach ekipy, której członkami byli od 2019 roku. W tym czasie udało im się m.in. sięgnąć po mistrzowski tytuł europejskiego DreamHack Open January 2021 oraz dotrzeć do czołowej czwórki Intel Extreme Masters Katowice 2021. Mogliśmy ich oglądać również podczas trwającego PGL Major Stockholm, z którym Spirit pożegnało się jednak już w Fazie Nowych Pretendentów.

Kto zatem przywdzieje trykot formacji podczas zbliżającego się DreamHacka? Otóż szansę na nieco więcej minut w pierwszym zespole otrzyma Robert "⁠Patsi⁠" Isyanov. 18-latek dotychczas związany był z akademią TS, wraz z którą zdobył wicemistrzostwo BLAST Rising 2021. Co prawda znalazł się on też w składzie zgłoszonym na sztokholmskiego Majora, ale tylko jako zmiennik i ostatecznie nie pojawił się na serwerze. Okazja ku temu nadarzy się dopiero teraz. Poza nim do drużyny na czas zawodów dokooptowano również Aleksandra "⁠KaiR0Na-⁠" Anashkina, 17-latka będącego klubowym kolegą Mateusza "matty'ego" Kołodziejczyka i Mateusza "n0tice'a" Wolniaka z eClubu Brugge.

Skład Teamu Spirit na DreamHack Open November 2021:

  • Viktor "⁠sdy⁠" Orudzhev
  • Boris "⁠magixx⁠" Vorobiev
  • Abdul "⁠degster⁠" Gasanov
  • Robert "⁠Patsi⁠" Isyanov
  • Aleksandr "⁠KaiR0N-⁠" Anashkin
  • Nikolay "⁠Certus⁠" Poluyanov – trener