STS
fot. Riot Games/Colin Young-Wolff

Polskie trio rusza z play-offami Red Bull Home Ground 2

Rozegrana wczoraj faza grupowa Red Bull Home Ground 2 w VALORANTA była niezwykle udana dla trzech naszych rodaków. Czy podobnie będzie w play-offach? Pierwsza okazja, by się o tym przekonać, nadarzy się już dziś, bowiem przed nami cztery spotkania ćwierćfinałowe. Przed Polakami spore wyzwanie Jako pierwszy na serwerze zamelduje się Michał „MOLSI” Łącki, którego LDN […]

Rozegrana wczoraj faza grupowa Red Bull Home Ground 2 w VALORANTA była niezwykle udana dla trzech naszych rodaków. Czy podobnie będzie w play-offach? Pierwsza okazja, by się o tym przekonać, nadarzy się już dziś, bowiem przed nami cztery spotkania ćwierćfinałowe.

Przed Polakami spore wyzwanie

Jako pierwszy na serwerze zamelduje się Michał „MOLSI” Łącki, którego LDN UTD niespodziewanie nie poznało jeszcze goryczy porażki. Zespół 24-latka spróbuje więc przedłużyć udaną serię, ale o to nie będzie mu łatwo, bo na jego drodze stanie TENSTAR. Podopieczni brytyjskiej organizacji z pewnością pałają żądzą rewanżu za niedawną porażkę w finale czwartej odsłony LVP Rising Seriesv – wówczas MOLSI i spółka rozgromili swoich oponentów aż 3:0! Co ciekawe, na wymagającego rywala natrafiło również Acend. Skład, którego członkami są Patryk „starxo” Kopczyński i Aleksander „zeek” Zygmunt, mierzyć będzie z Gambit Esports, czyli triumfatorem wrześniowych finałów VCT Masters w Berlinie. Zapowiada się naprawdę interesujący pojedynek.

Niby BO5, ale nie do końca

A skoro o pojedynkach mowa, to warto wspomnieć, że toczone będą w dość nietypowym formacie, klasycznym dla cyklu RBHG. Otóż z założenia wszystkie mecze fazy pucharowej odbywać się będą w systemie best of five, co oznacza, że w skrajnych przypadkach możemy zobaczyć nawet pięć map. Aczkolwiek niewykluczone, że wszystko zamknie się już w dwóch. Jakim cudem? Otóż przed startem pojedynków każda z drużyn wybiera swoją „domową” arenę, na której mają miejsce dwa pierwsze starcia. Jeżeli któryś ze składów wygra zarówno mapę swoją, jak i przeciwnika, to automatycznie staje się triumfatorem całej potyczki. Jeżeli natomiast nic takiego nie będzie mieć miejsca, to typowo dla formatu BO5 zwycięży ten, kto jako pierwszy zgarnie trzeci punkt.

Piątkowy harmonogram Red Bull Home Ground 2:

5 listopada
14:30 LDN UTD vs TENSTAR BO5
14:30 Team Liquid vs Fnatic BO5
18:30 Vodafone Giants vs Futbolist BO5
18:30 Acend vs Gambit Esports BO5

Druga odsłona Red Bull Home Ground rozegrana zostanie między 4 a 7 listopada. Wybrane mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na Twitchu oraz na YouTube.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

MSI prezentuje desktopy dla graczy z Intel Core 12. generacji i definiuje nowy standard gamingowego monitora

Czym jest G.A.M.E. Unlimited? Tym którzy sami nie składają swoich komputerów, MSI może zaoferować nową linię gotowych PC. Jedyną rzeczą, o którą klie...