Dla większości drużyn League of Legends z całego świata sezon 2021 dobiegł już końca. Za nami wszystkie rozgrywki regionalne, a na placu boju w Worlds zostały tylko dwie formacje. Trwają więc przygotowania do rywalizacji w 2022 roku, których częścią są transfery. Sporą przebudowę planuje rzekomo Team Vitality. Francuska organizacja ma podobno zamiar zbudować europejski super team. Kto zostanie jego trenerem?


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Wielka przebudowa Vitality

Do tej spory w przypadku Vitality głośno było przede wszystkim o graczach. Nic dziwnego, bo klub ten ma szykować naprawdę potężne transfery. W zespole obok Oskara "Selfmade'a" Boderka ma znaleźć się m.in. dotychczasowy strzelec MAD Lions, Matyáš „Carzzy” Orság. Ponadto barw drużyny mają też bronić Luka „Perkz” Perković oraz Barney „Alphari” Morris. Zapowiada się obiecująco, prawda?

CZYTAJ TEŻ:
Nowa superdrużyna LoL-a coraz bliżej?

Awans na głównego trenera?

W takiej ekipie przydałby się jednak również trener, który pogodzi i zgra wszystkie charaktery, by formacja mogła osiągać możliwie najlepsze wyniki w League of Legends European Championship i na zawodach międzykontynentalnych. Tą osobą ma być Louis-Victor "Mephisto" Legendre. Niespełna 30-letni Francuz dołączył do Vitality pod koniec 2019 roku. Wówczas zaczął pełnić funkcję asystenta trenera. Jak informuje portal Upcomer, teraz Mephisto ma dostać awans, w wyniku którego zostanie głównym szkoleniowcem.

2021 rok nie był dla Vitality zbyt udany. Wiosenny split LEC ekipa zakończyła na 10. lokacie, bez awansu do play-offów. Latem było lepiej, bo Pszczoły wywalczyły miejsce w fazie pucharowej. Niemniej tam i tak zajęły dopiero 6. pozycję, więc o wyjeździe na Mistrzostwa Świata w League of Legends nie było mowy.