STS
fot. Entropiq

Koniec przygody MOLSIEGO z Red Bull Home Ground, zeek i starxo grają dalej

Nie wszyscy polscy gracze przetrwali pierwszy dzień play-offów Red Bull Home Ground 2 w VALORANTA. O ile Patryk „starxo” Kopczyński i Aleksander „zeek” Zygmunt grają dalej, tak Michał „MOLSI” Łącki znalazł się za burtą. LDN pokonane, Acend górą LDN UTD, którego barwy na co dzień reprezentuje MOLSI, było największym zaskoczeniem grupowych zmagań. Zespół złożony z czterech […]

Nie wszyscy polscy gracze przetrwali pierwszy dzień play-offów Red Bull Home Ground 2 w VALORANTA. O ile Patryk „starxo” Kopczyński i Aleksander „zeek” Zygmunt grają dalej, tak Michał „MOLSI” Łącki znalazł się za burtą.

LDN pokonane, Acend górą

LDN UTD, którego barwy na co dzień reprezentuje MOLSI, było największym zaskoczeniem grupowych zmagań. Zespół złożony z czterech Litwinów i Polaka zgarnął wszak komplet zwycięstw i awans zapewnił sobie z pierwszego miejsca. Niemniej w piątek spotkał on swojego pogromcę, którym okazało się TENSTAR. Podopieczni brytyjskiej organizacji mieli z LDN na pieńku po niedawnej porażce w finale czwartej odsłony LVP Rising Seriesv i z pewnością chcieli się odegrać, co też im się udało. Ostatecznie cały pojedynek zamknął się w zaledwie dwóch z pięciu planowanych map, gdyż rywale Łąckiego byli górą zarówno na Bind, jak i na Splicie.

Dziwny przebieg miał natomiast mecz z udziałem Acend. Drużyna starxo i zeeka mierzyła się z triumfatorami berlińskiego VCT Masters, czyli Gambit Esports, zanosiło się więc na emocjonujące starcie. I faktycznie emocji nie brakowało, ale tylko na pierwszej mapie, Splicie. Tam obie ekipy szły ze sobą łeb w łeb i żadna z nich nie potrafiła zdominować drugiej. W efekcie o losach wygranej przesądziła dopiero dogrywka, która padła łupem polskiego duetu i jego kolegów. Ta porażka musiała wyraźnie podłamać reprezentantów Gambit, gdyż ci kilkanaście minut później… zostali doszczętnie zniszczeni na Bind, gdzie skład naszych rodaków wygrał aż 13:0!

Komplet piątkowych wyników Red Bull Home Ground 2:

5 listopada
14:30 LDN UTD 0:2 TENSTAR Bind 6:13
Split 11:13
14:30 Team Liquid 2:0 Fnatic Split 13:6
Icebox 13:8
18:30 Vodafone Giants 2:0 Futbolist Bind 13:1
Icebox 13:2
18:30 Acend 2:0 Gambit Esports Split 15:13
Bind 13:0

zeek i starxo po wielki finał

Tak więc z ekip z Polakami w składzie w grze o mistrzowski tytuł i główną nagrodę w wysokości 20 tysięcy euro pozostało już tylko Acend. Już jutro zeek, starxo i spółka przystąpią do półfinału, w którym na ich drodze stanie pogromca Futbolist, Vodafone Giants. Co ciekawe, Giganci w ćwierćfinale nawet się nie spocili, bo ich przeciwnik na dwóch mapach urwał im zaledwie trzy rundy. W drugiej parze o bilet do wielkiego finału powalczą natomiast wspomniane już TENSTAR, a także Team Liquid. Zespół braci Benrlitom wybił dziś z głowy graczy Fnatic marzenia o końcowym sukcesie i bez wątpienia będzie faworytem sobotniego spotkania.

Sobotni harmonogram Red Bull Home Ground 2:

6 listopada
14:30 TENSTAR vs Team Liquid BO5
18:30 Vodafone Giants vs Acend BO5

Druga odsłona Red Bull Home Ground rozegrana zostanie między 4 a 7 listopada. Wybrane mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na Twitchu oraz na YouTube.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

PGL Major: Natus Vincere vs Team Vitality – statystyki graczy

W grze o końcowy triumf na PGL Major Stockholm 2021 pozostały już tylko cztery ekipy – Heroic, G2 Esports, Gambit Esports oraz Natus Vincere. Jako ost...