W kolejnym sezonie League of Legends European Championship będziemy się emocjonować występami jeszcze jednego polskiego dżunglera? Tak twierdzą informatorzy portalu Upcomer. Jak bowiem podają, Jakub "Cinkrof" Rokicki ma być częścią zespołu, który niedawno kupił miejsce w LEC.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Udany 2021 rok

Jakub Rokicki przez cały 2021 rok reprezentował barwy Karmine Corp, z którym rywalizował w La Ligue Française. Trzeba przyznać, że minione miesiące były dla Cinkrofa i jego kompanów bardzo udane. Najpierw zdobyli mistrzostwo wiosennej edycji LFL, a następnie – latem – zostali wicemistrzami. KC drugą lokatę zajęło także w finałach LFL 2021.

Zespół polskiego dżunglera doskonale radził sobie również w European Masters. "Doskonale" nie zostało tu użyte przypadkowo, wszak Karmine Corp i wiosną, i latem zdobyło mistrzostwo tych zmagań.

Cinkrof wróci do najważniejszych rozgrywek w Europie?

Po roku rywalizacji we Francji Cinkrof prawdopodobnie pożegna się z tymi zmaganiami. Upcomer informuje bowiem, że polski leśnik dogadał się już z Teamem BDS. Zespół ten nabył miejsce w LEC od Schalke 04 Esports.

24-letni zawodnik ma ogromne doświadczenie. Rywalizował nie tylko we Francji, ale również na scenie polskiej, hiszpańskiej i niemieckiej. Co istotne, w przeszłości grał już także na najwyższym europejskim poziomie. W 2017 roku sięgnęło po niego Origen, ale wiosenny split rozgrywek znanych wówczas jako LCS EU zakończył się dla tego zespołu tragicznie. W fazie zasadniczej OG przegrało wszystkie trzynaście meczów, a następnie spadło z ligi po dwóch porażkach w turnieju promocyjnym.

Na ten moment nie wiadomo, kto jeszcze ma znaleźć się w składzie BDS na LEC 2022 Spring. Rywalizacja o mistrzostwo Europy w League of Legends wystartuje 14 stycznia 2022 roku.