Ungentium to formacja, która została powołana do życia w połowie lipca tego roku. Jednocześnie zaprezentowała ona również swój skład CS:GO, w którym dziś doszło do pierwszej kadrowej roszady.


Śledź transfery na scenie Counter-Strike'a:


Skład Ungentium zdekompletowany

W jej wyniku z zespołem pożegnał się Mariusz ''skrzynka'' Jarząb. 22-latek w przeszłości związany był m.in. z Pompa Teamem oraz PGE Turowem Zgorzelec. W Ungentium spędził natomiast ostatnie cztery miesiące. W tym czasie on i jego dotychczasowi koledzy zaliczyli naprawdę mocne wejście do ESL Mistrzostw Polski. Po awansie do rozgrywek podopieczni Macieja "Luza" Bugaja niespodziewanie objęli w nich fotel lidera, który okupowali przez kilka ostatnich tygodni. Na swoje nieszczęście jednak tuż przed końcem fazy zasadniczej mocno spuścili z tonu, przez co nie udało im się bezpośrednio dostać na lanowe finały. Co więcej, nie wywalczyli na nie biletu również podczas play-offów, marnując dwie szanse za sprawą porażek z Wisłą All iN! Games Kraków oraz MAD DOG'S PACT.

Dla Ungentium było to z pewnością spore rozczarowanie, bo udany start sezonu zaostrzył apetyty. Głową za to niepowodzenie zapłacił właśnie skrzynka, którego przygoda z organizacją dobiegła oficjalnie końca. – Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, za emocje, za walkę, za śmiech, za wszystkie godziny treningów, za te lepsze, jak i te gorsze chwile i za atmosferę, którą wprowadzałeś do drużyny. Dziękujemy – napisano w oficjalnym komunikacie. Na ten moment nie wiadomo, kto przejmie zwolniony w ten sposób fotel. Niemniej czasu na znalezienie następcy, nawet tymczasowego, nie ma zbyt wiele, bo już w przyszłym tygodniu Ungentium czeka kolejny mecz w Polskiej Lidze Esportowej, gdzie gracze Luza nadal liczą się w walce o promocję do dywizji mistrzowskiej.

W tej sytuacji skład Ungentium prezentuje się następująco:

  • Patryk „Sidney” Korab
  • Mateusz „m4tthi” Szambelan
  • Konrad „EXUS” Jeńczeń
  • Wojciech „Prism” Zięba
  • Maciej „Luz” Bugaj – trener