Michał "MICHU" Müller opuszcza Evil Geniuses! Amerykańska organizacja poinformowała dziś o rozstaniu z łącznie trzema zawodnikami. Oprócz Polaka nowego pomysłu na karierę muszą szukać Peter "stanislaw" Jarguz oraz Owen "oBo" Schlatter. Źli Geniusze nie zamierzają jednak zamykać dywizji. – W nowym roku mamy nadzieję wrócić silniejsi i nadal udowadniać nasze zaangażowanie w CS:GO w NA – zapowiadają.

Niespełnione oczekiwania

MICHU zasilił szeregi EG w połowie kwietnia bieżącego roku. Międzynarodowy zespół z naszym rodakiem na pokładzie nigdy nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań. Evil Geniuses rywalizowało wprawdzie na najważniejszych turniejach na scenie CS:GO, ale odnosiło jedynie pojedyncze zwycięstwa i najczęściej kończyło zmagania na szarym końcu stawki. W dodatku formacja torpedowana była licznymi problemami kadrowymi. Po wakacyjnej przerwie potrzebę dodatkowego odpoczynku zgłosiło aż dwóch graczy. Obóz Michała Müllera trawił pożar za pożarem i gdy drużyna zawiodła na PGL Major Stockholm (na który notabene ledwo awansowała, co w słabiutkiej Ameryce Północnej takiej marce nie powinno się zdarzyć), jasne stało się, że to koniec projektu w tym kształcie. Dziś dowiedzieliśmy się, co planują działacze."EG chce drużyny, która regularnie walczy o czołowe miejsca"

Oto komunikat Müllera, w którym były już zawodnik EG gorzko opisuje przeszkody, na jakie natrafił podczas swojej drugiej już przygody za oceanem.

Z dniem dzisiejszym Evil Geniuses ogłasza przebudowę swojego składu CS:GO.

Cała ta sytuacja była łatwa do przewidzenia po tak beznadziejnym roku. Z pewnością EG chce posiadać drużynę, która regularnie gra w play-offach, walczy o czołowe miejsca w turniejach i wygrywa trofea.

Oglądając mecze EG sami mogliście sobie odpowiedzieć, co tak naprawdę nie działało w naszej drużynie. Z mojej perspektywy bardzo trudno było się odnaleźć i połapać o co chodzi w naszej grze, której zupełnie nie rozumiałem i z którą totalnie się nie zgadzałem. Na papierze skład miał bardzo duży potencjał, jednak nigdy nie udało nam się zbudować zespołu ani wspólnej wizji gry.

Rok temu po opuszczeniu Envy nie wiedziałem czego się spodziewać w najbliższych tygodniach, zastanawiałem się, w jaki sposób ta sytuacja się zakończy. Tym razem pełen doświadczenia, z jeszcze większym komfortem z językiem angielskim i obyciem w międzynarodowym środowisku ruszam dalej z pozytywnym nastawieniem.

Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć nowy zespół i jak najszybciej wrócę na serwer, by rywalizować z najlepszymi.

Obecny skład CS:GO Evil Geniuses:

  • Tsvetelin "CeRq" Dimitrov
  • Vincent "Brehze" Cayonte
  • Damian "daps" Steele – trener