EDward Gaming zgarnęło mistrzostwo świata w League of Legends po wyrównanej serii z DWG KIA (3:2). Triumf reprezentantów Chin wprowadził w stan euforii tamtejszych kibiców, którzy – sądząc po udostępnionych w sieci nagraniach – potrafią świętować sukces swoich idoli. Na kilku nagraniach widać bowiem, że fani EDG postanowili z okazji ich triumfu wyjść na ulice.

Niespodziewane zwycięstwo EDG

Wyraźnym faworytem wielkiego finału Mistrzostw Świata w League of Legends było DWG, które na Islandii broniło tytułu. Reprezentanci Korei Południowej mieli nawet punkt meczowy, ale nie zdołali dopełnić dzieła zniszczenia. EDG dzielnie walczyło do samego końca, dzięki czemu zdołało doprowadzić ze stanu 1:2 do wyniku 3:2. Puchar Przywoływacza trafił tym samym do zespołu z League of Legends Pro League (najważniejszej chińskiej ligi LoL-a).

Chińscy kibice w euforii

Choć mecz pomiędzy EDG i DWG kończył się, gdy w Chinach były okolice godziny 1:00 w nocy, to kibicom ani trochę to nie przeszkadzało. Ci postanowili "na całego" świętować wielki triumf swoich idoli. Wspierający EDward w euforii ruszyli na ulice chińskich miast, śpiewając przy tym, machając flagami i wykrzykując nazwę drużyny, która wygrała Worlds. Poniżej prezentujemy kilka nagrań, które trafiły do sieci.

Szczegółowe informacje na temat Mistrzostw Świata w League of Legends i ich przebiegu znajdziecie w naszej relacji tekstowej.