Puchar Przywoływacza, medale, a w tym roku również złote pierścienie. To tylko niektóre z nagród, jakie otrzymują coroczni mistrzowie świata League of Legends (co prawda pierwsza z wymienionych nie staje się ich własnością, ale możliwość wzniesienia najważniejszego trofeum w świecie LoL-a jest sama w sobie nie lada zaszczytem). Nieodłącznym elementem upamiętniającym sukces mistrzów globu są również pamiątkowe skórki wybranych postaci w samej grze. Podczas konferencji pomeczowej z zawodnikami EDward Gaming nie mogło więc zabraknąć pytania dotyczącego wskazania bohaterów, którzy otrzymają owe skiny.

Niektórzy z graczy byli już w stanie określić wąskie grono czempionów, z którego podejmą ostateczną decyzję, inni natomiast odpowiedzieli dość wymijająco. Dla przykładu dżungler EDG, Zhao "Jiejie" Li-Jie, oznajmił, że wybierze postać, która najlepiej reprezentuje jego samego. Nieco bardziej konkretny był środkowy mistrzowskiego składu, Lee "Scout" Ye-chan. On do swojej skórki wybierze postać, którą zagrał w wielkim finale. Niewykluczone, że będzie to Ryze, którym rozegrał aż siedem potyczek na tegorocznych mistrzostwach świata, albo Zoe – co prawda wybierana przez niego znacznie rzadziej, bo tylko trzykrotnie, aczkolwiek w każdej z tych trzech potyczek to EDG było górą.

CZYTAJ TEŻ:
Worlds 2021: Chiny w euforii. Ulice opanowane przez kibiców EDG

Najbardziej szczegółowa w kontekście swoich priorytetów odnośnie do mistrzowskich skórek była pozostała trójka zawodników. Tian "Meiko" Ye rozmyśla nad trzema enchanterkami – Lulu, Yuumi oraz Nami. Co ciekawe, każdą z nich zagrał na Worlds 2021 czterokrotnie i wszystkimi trzema zanotował 50-procentowy współczynnik zwycięstw. Park "Viper" Do-hyeon oznajmił, że będzie to albo Aphelios, albo Lucian. Biorąc pod uwagę jego preferencje nie tylko na MŚ, ale ogółem, możemy się spodziewać, że będzie to pierwszy z wymienionych. Jeśli zaś chodzi o Li "Flandre" Xuan-Juna, on zastanawia się pomiędzy Gravesem oraz Jayce'em. Patrząc na listę jego picków w ostatnich kilkunastu grach... tu raczej też kwestia jest przesądzona. Chociaż kto wie – jedynym wymogiem w kontekście mistrzowskich skórek jest przynajmniej jeden występ na danej postaci podczas danej edycji MŚ.