Tradycją jest, że triumfatorzy Mistrzostw Świata w League of Legends zdobywają legendarny Puchar Przywoływacza. Ten jest najbardziej prestiżowym i pożądanym trofeum na scenie MOBY Riot Games. Niemniej w tym roku członkowie najlepszej drużyny globu otrzymają coś jeszcze. Amerykańskie studio we współpracy z Mercedes-Benz przygotowało specjalne pierścienie, które upamiętnią triumfatorów Worlds 2021.

Wręczanie mistrzom pamiątkowych pierścieni to tradycja, która stosowana jest w wielu dyscyplinach sportowych. Taką nagrodę otrzymują co roku między innymi mistrzowie NBA czy NFL, czyli amerykańskich zawodowych lig odpowiednio koszykówki i futbolu amerykańskiego. Tym samym tropem postanowił podążyć Riot.

Złote pierścienie dla mistrzów Worlds

Pierścienie, które otrzymają wyłonieni w tym roku mistrzowie świata, tworzone były przez rok. Za projekt odpowiadali między innymi pracownicy Riotu i Mercedesa, zaś ręczną produkcją zajęli się artyści z GOOD ART HLYWD. Pierścionki zostały wykonane z 18-karatowego białego złota. Każdy z nich będzie posiadał szafir, a dodatkowo na każdym ma się znaleźć skrócona nazwa zespołu, który wygra Worlds oraz nick zawodnika, do którego będzie należała ów bezcenna pamiątka.

Aktualnie trwa przerwa przed rozpoczęciem decydującego etapu Mistrzostw Świata w League of Legends, fazy play-off. W tej zagra osiem zespołów, wśród których jest jeden przedstawiciel Europy, MAD Lions. Ćwierćfinały rozpoczną się już w piątek. Szczegółowe informacje na temat zawodów znajdziecie w naszej relacji tekstowej.