STS
fot. Riot Games

LoL na igrzyskach olimpijskich? Riot prowadzi rozmowy

Czy esport to sport? Czy elektroniczna rywalizacja powinna być traktowana na równi chociażby z piłką nożną czy pływaniem? I w końcu czy esport zasługuje na to, by zostać jedną z dyscyplin igrzysk olimpijskich? Dyskusja w tym temacie trwa od wielu lat. Choć wydaje się, że to wyłącznie kwestia czasu, to póki co nic nie zostało […]

Czy esport to sport? Czy elektroniczna rywalizacja powinna być traktowana na równi chociażby z piłką nożną czy pływaniem? I w końcu czy esport zasługuje na to, by zostać jedną z dyscyplin igrzysk olimpijskich? Dyskusja w tym temacie trwa od wielu lat. Choć wydaje się, że to wyłącznie kwestia czasu, to póki co nic nie zostało przesądzone. By jednak dokonać tej przełomowej zmiany, stara się między innymi Riot Games. Amerykańskie studio chciałoby, by narodowe reprezentacje walczyły o medal w League of Legends.

Riot chce, by LoL trafił na igrzyska

W rozmowie z serwisem Dexerto potwierdziła to Naz Aletaha, która w Riocie pełni funkcję Global Head of League of Legends Esports. Przedstawicielka studia odpowiadającego za popularną MOBĘ stwierdziła, że trwają rozmowy z przedstawicielami Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Cieszymy się, że esport ma coraz większe zainteresowanie wśród mainstreamu. Włączenie League of Legends jako jednej z medalowych dyscyplin na igrzyskach azjatyckich 2022 to ogromny krok do przodu dla regionu, który jednocześnie zwiększa szanse na obecność podczas przyszłych wielodyscyplinowych wydarzeń sportowych.

Jako Riot Games nieustannie rozmawiamy z przedstawicielami Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, a rozmowy te mają na celu doprowadzić do włączenia LoL-a w poczet dyscyplin IO.

Igrzyska azjatyckie zostały wspomniane nie bez powodu. W ich trakcie odbędzie się bowiem osiem medalowych turniejów esportowych. Rywalizacja toczyć się będzie w: Arena of Valor, Dota 2, Dream Three Kingdom 2, FIFA, Hearthstone, League of Legends, PUBG Mobile i Street Fighter.

Esport na igrzyskach olimpijskich

Po raz pierwszy esport towarzyszył igrzyskom olimpijskim w 2018 roku. Wówczas tuż przed zimową edycją IO w Pjongczangu doszło do rozgrywek w StarCrafta II i Steep. Zmagania odbyły się pod szyldem Intel Extreme Masters. Nie były to jednak oficjalne dyscypliny medalowe.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Acend VCT Masters

starxo i zeek o krok od sukcesu. Acend podejmie Liquid w finale Red Bull Home Ground 2

Wczorajsze półfinały drugiej edycji Red Bull Home Ground w VALORANTA obyły się bez niespodzianek. A to oznacza, że już dziś o końcowy triumf oraz głów...