Kolejne doniesienia dotyczące potencjalnych ruchów transferowych na profesjonalnej scenie League of Legends. Wczoraj późnym wieczorem serwis Upcomer poinformował o możliwej zmianie barw klubowych w wykonaniu Jakuba "Jactrolla" Skurzyńskiego. Według źródeł redaktorów tego portalu polski wspierający miałby od przyszłego sezonu zasilić szeregi Vitality.Bee, czyli akademii Teamu Vitality. 23-latek doszedł już ponoć do słownego porozumienia z VIT, aczkolwiek – warto zaznaczyć – jego usługami rzekomo zainteresowane było też LDLC OL.

Jactroll znów przywdzieje barwy Vitality?

Dla Jactrolla Vitality jest dobrze znaną marką – w końcu w drużynie tej spędził dwa i pół roku, odnosząc mniejsze i większe sukcesy na europejskiej scenie. To właśnie w barwach francuskiej organizacji Polak zadebiutował w najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywkach League of Legends, stawał na ich podium, a także wywalczył awans na mistrzostwa świata. To wszystko wydarzyło się w roku 2018 – jak dotąd najlepszym pod kątem sukcesów dla Jactrolla. Dwa kolejne już zdecydowanie nie należały do aż tak udanych, a szczególnie 2020, kiedy to obie drużyny Skurzyńskiego (w letnim splicie zamienił on Vitality na Origen) zajęły dziesiąte miejsca po fazie zasadniczej.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Od podium Europy do mistrzostwa Francji

To były – przynajmniej jak dotąd – ostatnie splity Jactrolla w League of Legends European Championship. W kolejnym sezonie został on zakontraktowany przez Misfits Premier, gdzie grał u boku m.in. Pawła "Woolite'a" Pruskiego o mistrzostwo francuskiej ligi LoL-a. Walkę tę akademia Królików może zaliczyć do udanych, bo choć w wiosennym splicie La Ligue Française League Of Legends zajęła ona drugie miejsce, to w splicie letnim oraz wielkich finałach podsumowujących cały rok była już najlepsza. W każdym z trzech meczów jej przeciwnikiem było Karmine Corp... które z kolei lepiej radziło sobie na European Masters, wygrywając obie edycje.

CZYTAJ TEŻ:
Nieoficjalnie: Cinkrof w 2022 roku będzie grał w LEC

Z kim Jactroll może zagrać na bocie?

Jeżeli do tego transferu dojdzie, Jactroll najprawdopodobniej zajmie miejsce Morgana "Hustlina" Granberga, którego kontrakt z Vitality wygaśnie już za kilka dni. Jeśli chodzi o pozostałych graczy, ich umowy wciąż są ważne przez jeszcze rok, wliczając w to Ludviga "SMILEY" Granquista, który być może będzie nowym kompanem Jactrolla na dolnej linii. Warto jednak zaznaczyć, że choć kontrakt Szweda wciąż obowiązuje, on sam jakiś czas temu wyraził gotowość do opuszczenia Vitality.

Jeśli oprócz dołączenia Jactrolla w Vitality.Bee nie doszłoby już do zmian, tak prezentowałby się skład formacji na przyszły sezon:

Team Vitality Enzo "SLT" Gonzalez
Duncan "Skeanz" Marquet
Dimitri "Diplex" Ponomarev
Ludvig "SMILEY" Granquist
Jakub "Jactroll" Skurzyński