Faza grupowa Trinity Force Pucharu Polski jest już historią. Poznaliśmy tym samym dwie kolejne ekipy, które awansowały do półfinałów. Pierwszą z nich są reprezentanci piratesports, odsyłający z kwitkiem Kopnięcie. Drugą są natomiast elo turyści, którzy w meczu rewanżowym przeciwko Dragon Enjoyers okazali się być górą. Zespół Konrada "Kaseko" Szewczaka już pojutrze podejmie AGO ROGUE w walce o miejsce w finale, z kolei Piraci w sobotę zmierzą się z Illuminar Gaming.

Błyskawiczne zwycięstwa Piratów

Jako pierwsi wczoraj na serwerze zawitali reprezentanci piratesports oraz Kopnięcia. W starciu sklejki z bardziej doświadczonym kolektywem mogliśmy spodziewać się kto wyjdzie z tarczą, a kto na tarczy. Tak też zresztą się stało, bowiem różnica w poziomie drużyn została idealnie odzwierciedlona w spotkaniu. W pierwszej potyczce formacja Dominika "Domolesa" Nowackiego przeważała od pierwszych minut, jednak na zabójstwo musieliśmy zaczekać aż do okolic kwadransa. Gdy już padła pierwsza eliminacja, akcja ruszyło z kopyta. Zawodnicy Kopnięcia padali jak muchy i, co ciekawe, do samego końca tylko oni musieli odradzać się w fontannie. ARR może pochwalić się w tej batalii czystym kontem, a samą grę możemy określić mianem absolutnego stompa.

Druga zresztą niewiele różniła się od pierwszej. W niej co prawda podopieczni Piotra "Inci" Leszczyńskiego kilkukrotnie zostali posłani do piachu, jednak nadal to właśnie oni zdecydowanie przeważali na Summoner's Rifcie. W efekcie wraz z wybiciem 27. minuty na zegarze Nexus Kamila "Syrpy'ego" Pękackiego i jego towarzyszy upadł. Piraci pokazali kawał dobrej gry i nie powinni być spisywani na straty w przyszłym pojedynku z IHG.

Udany rewanż i spore wyzwanie

Nieco później na Polach Sprawiedliwości zameldowali się przedstawiciele elo turystów oraz Dragon Enjoyers. Obydwa zespoły miały okazję zetrzeć się ze sobą na otwarciu grupy B Trinity Force Pucharu Polski. Wówczas lepiej dysponowane było PET, zwyciężając brygadę Bartosza "Satera" Szablińskiego 2:1. Wczorajszy mecz ponownie przyniósł nam pełną serię BO3. Pierwszą z bójek członkowie ELO dość łatwo zapisali na koncie, choć ta zakończyła się po ponad półgodzinnej walce.

Ekipa Dawida "sheru" Wojewody nie pozostała natomiast dłużna i już w kolejnej odsłonie była w stanie doprowadzić do remisu. Wygrana bynajmniej nie przyszła jej łatwo, bowiem triumfowała ona dopiero w 37. minucie po niezwykle wyrównanej rozgrywce. Wszystko zatem miało się rozegrać w trzeciej potyczce. Tam turyści nie pozostawili nam cienia wątpliwości w kwestii tego, która z drużyn bardziej zasługuje na awans. Idealną puentą spotkania był pentakill w wykonaniu Kima "Noodle'a" Kroona.

Wyniki wczorajszych meczów Trinity Force Pucharu Polski:

Wtorek, 9 listopada
17:30 piratesports piratesports logo 2:0 Kopnięcie BO3
20:30 Dragon Enjoyers 1:2 elo turyści BO3

Z akcją w Trinity Force Pucharze Polski wracamy już w piątek. Wtedy elo turyści podejmą AGO ROGUE w walce o finał. Dzień później piratesports zmierzy się z Illuminar Gaming w meczu o tę samą stawkę. Wszystkie mecze Trinity Force Pucharu Polski będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games na Twitchu oraz w serwisie YouTube.