Po dwóch miesiącach poszukiwań BIG znalazło nowego szkoleniowca. Tym oficjalnie został Niclas "enkay J" Krumhorn, który poprowadzi formację już podczas nadchodzących jesiennych finałów BLAST Premier w Kopenhadze.


Śledź transfery na scenie Counter-Strike'a:


Tymczasowy trener i niepowodzenie na Majorze

Jeszcze do niedawna obowiązki pierwszego szkoleniowca w niemieckiej organizacji pełnił Dustin "DuDe" Großmann, którego w styczniu ściągnięto ze Sprout. Niemniej Niemiec w połowie września z przyczyn osobistych musiał ustąpić z pełnionej funkcji, w związku z tym tymczasowo zaangażowano Nikolę "LEGIJĘ" Ninicia. Żywa legenda BIG poprowadziła zespół m.in. podczas Intel Extreme Masters Fall 2021 i wraz z nim awansowała nawet na PGL Major Stockholm. Tam jednak niemiecko-duński skład zawiódł, bo mimo wielkich nadziei nie zdołał przebrnąć przez Fazę Nowych Pretendentów. Wobec tego nawet jeżeli komuś w organizacji przyszedł do głowy pomysł, by zatrzymać LEGIJĘ na dłużej, to po tak wczesnej eliminacji raczej nikt już o tym nie myślał.

BIG znowu stawia na trenera Sprout

W związku z tym BIG ponownie zwróciło swoje oczy w kierunku Sprout i to właśnie tam znalazło nowego trenera. Tym został wspomniany we wstępie enkay J, który może pochwalić się sporym doświadczeniem zarówno w roli gracza, jak i szkoleniowca. Swoją przygodę z CS-em zaczynał on jeszcze w czasach wersji Source, a po przesiadce na edycję Global Offensive występował m.in. w mTw oraz PENTA Sports. Potem jednak poświęcił się pracy analityka, pełniąc tę funkcję kolejno w mousesports, Teamie EnVyUs i G2 Esports, aż wreszcie pod koniec 2018 roku ALTERNATE aTTaX dało mu szansę na pierwszą samodzielną pracę. Tam spisywał się na tyle dobrze, że po zaledwie dziesięciu miesiącach zatrudniło go Sprout, z którym pożegnał się przed kilkoma dniami, pozostawiając po sobie chociażby wicemistrzostwo DreamHack Open Atlanta 2019.

Przede wszystkim chciałbym podziękować LEGIJI za to, że w ostatnich miesiącach pomagał nam w roli tymczasowego trenera. Życzę mu powodzenia na przyszłej ścieżce jego kariery. Wraz z LEGIJĄ byliśmy w stanie zakwalifikować się na ostatniego Majora oraz na listopadowe finały BLAST Fall – przyznał CEO organizacji, Daniel Finkler. – Od dziś jednak to enkay J przejmuje obowiązki głównego trenera w trybie natychmiastowym. Dzięki ogromnemu doświadczeniu, które zebrał w trakcie swojej długiej kariery, Niclas wniesie do zespołu dużo wiedzy i ekspertyzy, które z pewnością pomogą w rozwoju składu zarówno w roku 2022, jak i później – dodał.

W tej sytuacji skład BIG prezentuje się następująco:

  • Johannes „⁠tabseN⁠” Wodarz
  • Tizian „⁠tiziaN⁠” Feldbusch
  • Nils „⁠k1to⁠” Gruhne
  • Florian „⁠syrsoN⁠” Rische
  • Nicklas „⁠gade⁠” Gade
  • Niclas "enkay J" Krumhorn – trener