STS
fot. Riot Games

Arcane nadchodzi wielkimi krokami. Zapowiedź drugiego aktu już dostępna

Ciągle trwa ekscytacja Arcane – najnowszą animacją od Riot Games. Bardzo dobry odbiór serialu po premierze przekłada się teraz na duże oczekiwania jeśli chodzi o kontynuację, która zbliża się wielkimi krokami. Dziś otrzymaliśmy oficjalną zapowiedź kolejnych odcinków. CZYTAJ TEŻ: Ogromny balon Arcane leci coraz wyżej. Riot Games podołało zadaniu Skok w czasie? Pierwszy akt wprowadził […]

Ciągle trwa ekscytacja Arcane – najnowszą animacją od Riot Games. Bardzo dobry odbiór serialu po premierze przekłada się teraz na duże oczekiwania jeśli chodzi o kontynuację, która zbliża się wielkimi krokami. Dziś otrzymaliśmy oficjalną zapowiedź kolejnych odcinków.

CZYTAJ TEŻ:
Ogromny balon Arcane leci coraz wyżej. Riot Games podołało zadaniu

Skok w czasie?

Pierwszy akt wprowadził widzów w świat oraz przedstawił sylwetki głównych bohaterów. Teraz możemy się spodziewać przejścia w czasie o kilka lat w przód od wydarzeń z aktu pierwszego, gdyż na filmie zapowiadającym najnowsze odcinki wszystkie postaci są już parę lat starsze. Poniżej możecie sprawdzić, czego można się spodziewać:

Wszystkie odcinki animacji dostępne są na platformie Netflix. Premiera drugiego aktu będzie miała miejsce w najbliższy weekend z soboty na niedzielę o godzinie 3:00 czasu polskiego.

UWAGA – poniższa część artykułu może zawierać spojlery!


Główny wątek Arcane i drugi plan

Można domniemywać, że większą rolę odegrają tu Jayce oraz Caitlyn, których wątki były raczej drugoplanowe. Natomiast w zwiastunie premierowych odcinków przewijają się częściej. Wchodzą też w interakcję z głównymi bohaterami. Vi po bitwie z Silco została ujęta przez strażnika, co jak widzimy zaprowadziło ją do więzienia. Caitlyn rozmawia z nią w celi pokazując notatki i kawałek mapy miasta. Okazuje się, że zresocjalizowana wojowniczka być może dołączy do społeczności w Piltover.

Jayce natomiast po udowodnieniu swojej „hextechowej” teorii ponownie został członkiem akademii lub nawet członkiem rady. Dosyć nerwowo reaguje on na problemy z ludźmi, którzy żyją w alejach. Widocznie jest za agresją górniaków wobec biedniejszej społeczności. Dosyć stanowczo zwraca się do Mel Medardy mówiąc, że na dole ludzie wyglądają jakby chcieli zniszczyć Piltover.

Prawdopodobnie doczekamy się konfrontacji pomiędzy Vi i Jinx, która jest głównym trzonem fabuły. Rozdzielone siostry staną po przeciwnych stronach w nadchodzącej wojnie, która jest im dobrze znana z przeszłości. Starsza z nich znajduje się na górze w Piltover, a młodsza pozostała w alejach po tym jak w płaczu wykrzyczała, że nie ma już siostry. To spotkanie po latach wyraźnie elektryzuje i podnosi napięcie przed premierą.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Doublelift TSM Worlds 2020

Doublelift znowu w konflikcie z TSM. "Reginald ma za duże ego"

Jak jeszcze dzisiaj informowaliśmy, szaleństwo transferowe ogarnia nie tylko europejską scenę League of Legends, ale także rozgrywki za oceanem. Opróc...