Kłopoty finansowe klubów piłkarskich coraz częściej odbijają się na dywizjach esportowych. Nie tak dawno żegnaliśmy FC Schalke 04, które właśnie z tego powodu zdecydowało się sprzedać swoje miejsce w głównej lidze europejskiej. Natomiast wczoraj Elite Series, czyli główne rozgrywki krajów Beneluksu, oficjalnie straciły PSV Esports.

CZYTAJ TEŻ:
Oficjalnie: FC Barcelona zagra w czołowej hiszpańskiej lidze LoL-a!

Pierwsze straty od dekady

Klub na swojej stronie zamieścił oświadczenie, w którym możemy przeczytać, że nie będą w przyszłym roku kontynuować przygody z esportem. Głównym powodem takiej decyzji są straty, jakie PSV poniosło w wyniku pandemii. Warto dodać, że klub nie był na minusie od dziesięciu lat. Dlatego też zapadła decyzja, aby skupić się na piłce nożnej, która jest głównym źródłem dochodu, natomiast straty ograniczyć poprzez rozwiązanie drużyny w LoL-u.


Dalsza część oświadczenia poświęcona jest wspomnieniu sukcesów i osiągnięć organizacji. PSV deklaruje również, że do końca roku kalendarzowego będzie się uważnie przyglądać drużynie, ponieważ zawiera bardzo ciekawych graczy. Następcą ekipy z Eindhoven w lidze będzie Team 7AM, który zajął trzecie miejsce w turnieju promocyjnym.

Więcej ciekawych informacji odnośnie drużyn i zawodników znajdziecie klikając w poniższy baner.


Śledź transfery na scenie League of Legends: