Od dłuższego czasu można było słyszeć doniesienia, jakoby FC Barcelona przymierzała się do wejścia na scenę League of Legends. Ponad rok temu mówiło się jeszcze o dołączeniu Blaugrany do czołowej chińskiej ligi LoL-a, czyli LoL Pro League, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. Niemniej Barça nie zamierzała rezygnować z wejścia na profesjonalną scenę MOBY od Riot Games i od kilku miesięcy napływały nieoficjalne informacje dotyczące najpierw połączenia się z S2V Esports, które później zmieniły się na "wykupienie miejsca należącego do S2V", aby móc zagrać w najbardziej prestiżowych rozgrywkach LoL-a w Hiszpanii – LVP Superliga. Dziś wszystko jest już jasne – sama Barcelona ogłosiła, że od przyszłego sezonu będzie rywalizowała o mistrzostwo Hiszpanii również w League of Legends!

Na chwilę obecną nie znamy oficjalnego składu Barçy w LVP Superliga, aczkolwiek według ostatnich doniesień LEC Wooloo barwy Blaugrany reprezentować będą m.in. Jakub "Dreedy" Viceník, Dimitar "LeBron" Kostadinov oraz Mihail "twohoyrz" Petkov. Dodatkowe informacje przekazał również Eros z Esportmaniacos, który oznajmił, że głównym szkoleniowcem zespołu będzie Alejandro "Mapache" Parejo Martínez. Czy faktycznie tych graczy oraz trenera zobaczymy w Barcelonie i kto zagra na dolnej linii – tego dowiemy się pewnie dopiero w nadchodzących tygodniach.

To kolejna esportowa dywizja w szeregach katalońskiego klubu sportowego. Jak dotąd barwy FC Barcelony mogliśmy oglądać między innymi w Hearthstone'ie, eFootballu (grze wcześniej znanej jako Pro Evolution Soccer i eFootball PES) oraz Rocket League. Nie ulega jednak wątpliwości, że te trzy gry nie mają aż takiej popularności, jak League of Legends – tym bardziej w Hiszpanii i zwłaszcza po sukcesach MAD Lions na europejskiej scenie.

Więcej informacji w oficjalnym oświadczeniu organizacji dostępnym pod tym adresem.