STS
Barcelona
fot. Borkur Sigurbjornsson

FC Barcelona połączy siły z S2V? Klub chce rywalizować w hiszpańskiej lidze LoL-a

Od jakiegoś czasu krążą pogłoski o tym, że FC Barcelona jest zainteresowana otworzeniem własnej sekcji League of Legends. Początkowo plotki mówiły o tym, jakoby klub miał nawiązać współpracę z którąś z chińskich drużyn i rywalizować w League of Legends Pro League. Teraz jednak wypłynęły nowe informacje, które wskazują na to, że Barca chce dołączyć do […]

Od jakiegoś czasu krążą pogłoski o tym, że FC Barcelona jest zainteresowana otworzeniem własnej sekcji League of Legends. Początkowo plotki mówiły o tym, jakoby klub miał nawiązać współpracę z którąś z chińskich drużyn i rywalizować w League of Legends Pro League. Teraz jednak wypłynęły nowe informacje, które wskazują na to, że Barca chce dołączyć do LVP SuperLiga.

FC Barcelona i scena esportowa

Do tej pory organizacja ma już swoją dywizję m.in. w Rocket League oraz Hearthstone i coraz częściej słyszy się, że na tym nie poprzestanie. Legendarna ekipa jest łączona z grą Riot Games już od jakiegoś czasu. Najpierw esport rozgrzewały plotki o inwestycji w slot League of Legends European Championship po FC Schalke 04 Esports. Później słyszało się też o tym, że klub ostrzy sobie zęby na współpracę z chińską organizacją. W Państwie Środka LoL jest niezwykle popularny, a co za tym idzie także dochodowy. Nic dziwnego więc, że działacze mogliby się tym zainteresować.

Teraz mamy jednak nowe informacje. Jak podaje hiszpański portal Esportmaniacos, według źródeł FC Barcelona miałaby połączyć siły z istniejącą już organizacją S2V Esports. Plan ma wejść w życie w 2022 roku, a umowa polegałaby na symbiotycznej relacji między oboma podmiotami. Żadna ze stron nie udzieliła jednak komentarza dla portalu, stąd wciąż nie możemy mówić o żadnych pewnikach.

Według źródeł organizacja miałaby występować pod nazwą Barça Esports, podobnie jak zespoły Rocket League i Hearthstone. S2V ma spore doświadczenie oraz historię związaną z esportem. Na przestrzeni lat mogliśmy oglądać dywizję tej organizacji m.in. w Counter Strike: Global Offensive, Rocket League, VALORNCIE oraz Formule 1.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Peanut i spółka przejmują pierwszą lokatę. Podsumowanie kolejki LCK

W League of Legends Champions Korea zakończył się właśnie 7. tydzień rozgrywek. Podczas ostatnich paru dni nastąpiła zmiana na pozycji lidera. Gen.G E...