STS

FC Barcelona wejdzie do chińskiej ligi LoL-a?

W Polsce mamy wielu fanów piłkarskiej FC Barcelony. Jeżeli wśród widzów Ligi Legend również znajdują się takowi, to mamy dla nich dobrą informację. Bardzo możliwe, że klub ten wkrótce pojawi się w jednej z najlepszych esportowych lig świata, czyli w chińskiej League of Legends Pro League. Popularna Barca ma zamiar zostać głównym sponsorem jednej z […]

W Polsce mamy wielu fanów piłkarskiej FC Barcelony. Jeżeli wśród widzów Ligi Legend również znajdują się takowi, to mamy dla nich dobrą informację. Bardzo możliwe, że klub ten wkrótce pojawi się w jednej z najlepszych esportowych lig świata, czyli w chińskiej League of Legends Pro League.

Popularna Barca ma zamiar zostać głównym sponsorem jednej z drużyn i wprowadzić do niej swoje barwy, herb oraz merch. Współpraca miałaby działać na podobnej zasadzie, jak w przypadku występującego w PCS PSG Talon, za które odpowiadają Talon Esports oraz Paris Saint-Germain. Na razie nie wiemy, którą formacją konkretnie interesują się włodarze Barcelony, jednakże według 2PlayBook klub ma już gotowy cały plan biznesowy, dzięki któremu zespół miałby generować spore dochody. Warto także wspomnieć, że drużyna ze stoli Katalonii od sierpnia ubiegłego roku współpracuje z Tencentem, co może mieć niebagatelne znaczenie w kwestii pojawienia się Barcelony na mapie esportowego LoL-a.

Pamiętajmy również, że FC Barcelona ma już w swoich szeregach sekcję esportową, jednakże nie w tak popularnych tytułach jak League of Legends. Mowa bowiem o Rocket League, Pro Evolution Soccer oraz Hearthstonie. Mimo wszystko wiele wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości klub zaangażuje się w rywalizację elektroniczną jeszcze bardziej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dziś w LEC – ważne pojedynki w dole tabeli oraz MAD Lions kontra Rogue

Pierwszy dzień siódmego tygodnia League of Legends European Championship 2021 Spring nie przyniósł nam wielu niespodzianek. Jedynym wynikiem, którego...