Dignitas oficjalnie powróciło na scenę męskiego Counter-Strike'a w styczniu ubiegłego roku. I chociaż od tego czasu minęły już prawie dwa lata, to trudno uznać ten sukces za udany – a już na pewno nie za taki obfitujący w sukcesy.


Śledź transfery na scenie Counter-Strike'a:


Norweski trener żegna się z Dignitas

Początkowo za wyniki skandynawskiego skład odpowiedzialny był Robin "Fifflaren" Johansson, niemniej we wrześniu 2020 roku przejął obowiązki wiceprezesa do spraw esportu. W ten sposób powstał wakat, który od razu przejął Halvor "vENdetta" Gulestøl. Norweg w przeszłości próbował swoich sił jako zawodnik w wersjach Source oraz Global Offensive, ale nie udało mu się wejść na wyższy poziom. O wiele lepiej radził sobie jako komentator i analityk, współpracując przy takich wydarzeniach, jak m.in. EPICENTER, StarSeries i-League czy też Esports Championship Series. Niemniej w styczniu 2020 trafił do Dignitas VIE, gdzie zajął się obowiązkami analityka, i ostatecznie to jemu kilka miesięcy później powierzono schedę po Fifflarenie.

Największym sukcesem zespołu pod wodzą vENdetty było wicemistrzostwo europejskiego pierwszego sezonu Funspark ULTI 2021, a także półfinał LOOT.BET/CS Season 9. Niemniej ekipa nie osiągnęła głównego celu, jakim był awans na PGL Major Stockholm 2021 i można założyć, że miało to znaczenie przy decyzji o zakończeniu współpracy z trenerem. – Dziś opuszczam Dignitas, co oznacza, że jestem wolnym agentem. Jestem wdzięczny za otrzymaną szansę i chociaż nie udało nam się dostać tam, gdzie chcieliśmy, to życzę chłopakom powodzenia przy próbach osiągnięcia swoich celów – to wspaniała grupa ludzi! To oznacza również, że szukam nowych możliwości. Jestem też dostępny jeżeli chodzi o ponowną pracę w obsadzie transmisji turniejów – przyznał 32-latek w mediach społecznościowych.

W tej sytuacji skład Dignitas VIE prezentuje się następująco:

  • Patrik „⁠f0rest⁠” Lindberg
  • Adam „⁠friberg⁠” Friberg
  • Håkon „⁠hallzerk⁠” Fjærli
  • Ludvig „HEAP” Alonso
  • Jonas „Lekr0” Olofsson