Ostatnimi czasy dla zawodników z polskiej sceny VALORANTA harmonogram jest niezwykle napięty ze względu na masę różnych turniejów, a jednym z nich była druga odsłona Lufa Royal. Wczoraj w wielkim finale zawodów AWARIA bez większych problemów rozprawiła się z Ungentium, wygrywając całą serię rezultatem 2:0.

AWARIA 2 : 0 Ungentium
Breeze 13:9 Ascent 13:4 Icebox 

AWARIA z triumfem w Lufa Royal #2

AWARIA może świętować pierwszy sukces, po tym jak zawodnicy polskiej formacji zdecydowali powrócić do wspólnego grania w nieco odświeżonym składzie. Choć Piotr "YouBreak" Chodoła i spółka zdążyli przyzwyczaić już polską społeczność VALORANTA do tego, iż należą do ścisłej krajowej czołówki, to jednak nie oni byli stawiani w roli faworyta do końcowego triumfu w Lufa Royal #2. Podopieczni Krystiana „mausiego” Szczepaniaka przed awansem do finału zmagań w ćwierćfinale bez większych kłopotów rozprawili się z WATAHĄ, a następnie w półfinale pokonali Anonymo Mentos rezultatem 2:1.

Ungentium również nie miało drogi usłanej różami, gdyż przed finiszowym starciem drugiej odsłony Lufa Royal ekipa Karola "Nitra" Przedpełskiego musiała wyeliminować driveBy oraz Incognito. Pierwsze spotkanie dla podopiecznych Jakuba "GutKa" Guta było dość łatwą przeprawą, gdyż drużyna Piotra "wondermaNa" Brańki przegrała obie mapy, nie nawiązując większej walki. W półfinałowym pojedynku jednak Ungentium stoczyło prawdziwy bój z formacją Przemysława "KEREME" Bogdanowicza, gdyż w tym spotkaniu mieliśmy przyjemność oglądać trzy mapy z kilkoma dogrywkami. Finalnie to jednak Nitro i spółka okazali się lepsi w tej batalii, tym samym awansowali do wielkiego finału.

Inauguracyjną mapą finałowego meczu Lufa Royal #2 był Breeze, gdzie AWARIA na samym początku wykreowała sobie kilkurundową przewagę, której już nie roztrwoniła. Co prawda w drugiej połowie Ungentium rozpoczęło comeback, który jednak po kilku zwycięskich rundach został zakończony, a podopieczni mausiego udali się na przerwę, prowadząc w całej serii 1:0.

Drugą mapą w wielkim finale był Ascent, który został rozegrany w stu procentach pod dyktando ekipy YouBreaka. Absolutnie nie do zatrzymania był duet Kacpra „saiko” Kucharskiego oraz Kacpra „Katu” Tworza, którzy zarówno na finiszu rozgrywek, jak i w całym turnieju pokazali się ze świetnej strony. AWARIA ostatecznie na drugiej mapie rozgromiła swoich rywali wynikiem 13:4, tym samym stając się mistrzem drugiej edycji Lufa Royal. Wskutek głosowania podczas transmisji najlepszym zawodnikiem zawodów wybrany został Katu.

Końcowa klasyfikacja Lufa Royal #2

1. AWARIA 1800 zł / 60 pkt 
2. Ungentium 1200 zł / 30 pkt
3-4. Anonymo Mentos, Incognito 300 zł / 15 pkt
5-8. driveBy, GRUZ, WATAHA, Ownage 5 pkt