Nazwanie Nicholasa "nitr0" Cannelli żywą legendą Teamu Liquid z pewnością nie będzie przesadą. Amerykanin przez ponad pięć lat reprezentował wszak barwy holenderskiej organizacji, osiągając wraz z nią wiele naprawdę imponujących rezultatów. I niewykluczone, że już niedługo będzie miał okazję, by ponownie powiększyć swój dorobek!


Śledź transfery na scenie Counter-Strike'a:


Legenda Liquid porzuci VALORANTA?

Przypomnijmy, że drogi nitr0 i Liquid rozeszły się w sierpniu 2020 roku, chwilę po rozczarowującym występie na cs_summit 6. Wtedy to Cannella podjął zaskakującą decyzję i opuścił nie tylko organizację, ale i całą scenę CS:GO, przenosząc się na VALORANTA. Tam jego usługi zapewnili sobie mający mocarstwowe ambicje 100 Thieves, gdzie mógł spotkać się m.in. ze starym znajomym z TL, Spencerem "Hiko" Martinem. Od tego czasu zespół osiągnął kilka naprawdę dobrych rezultatów, triumfując w północnoamerykańskim First Strike oraz docierając do czołowej czwórki berlińskich finałów VCT Masters. Niemniej w najważniejszym momencie nitr0 i spółka zawiedli, przez co zabraknie ich na wieńczącym sezon 2021 VALORANT Champions.

Według George'a Geddesa z serwisu Upcomer głową za to niepowodzenie ma zapłacić trener drużyny, Hector "FrosT" Rosario. Jednakże na tym roszady nie muszą się zakończyć, bo wciąż niepewna pozostaje przyszłość nitr0, który rozważa powrót do Counter-Strike'a. Co więcej, jedną z opcji Amerykanina ma być ponowny angaż w Liquid, co potwierdził też Ryan Friend z Rush B Media. Ten ostatni dodaje jednak, że według jego wiedzy między organizacjami nie zaczęły się jeszcze żadne rozmowy na temat ewentualnej kwoty wykupu nitr0. A to może oznaczać, że od finalizacji tych sensacyjnych przenosin i tak prawdopodobnie dzieli nas jeszcze sporo czasu.

Przypomnijmy, że obecnie skład Teamu Liquid prezentuje się następująco:

  • Jonathan „⁠EliGE⁠” Jablonowski
  • Keith „⁠NAF⁠” Markovic
  • Jake „⁠Stewie2K⁠” Yip
  • Michael „⁠Grim⁠” Wince
  • Gabriel „FalleN” Toledo
  • Eric „⁠adreN⁠” Hoag – trener