Już w ten weekend odbędzie się drugi lanowy turniej VALORANTA dla profesjonalnych ekip w Polsce. W rozgrywkach wezmą udział cztery zespoły, które zawalczą o dziesięć tysięcy złotych oraz punkty rankingowe cyklu BeChampions. Dzisiaj poznaliśmy pary pierwszej rundy oraz cały harmonogram rozgrywek.

Znamy pary inauguracyjnych spotkań

W tym tygodniu odbyły się kwalifikacje do drugiej odsłony BeContender, które wyłoniły czterech uczestników nadchodzących lanowych zmagań. Co ciekawe, podczas BeContender #2 nie zobaczymy żadnego z uczestników pierwszej edycji, gdyż zwycięsko z internetowych eliminacji wyszły AWARIA, Ownage, Incognito oraz REBORN.

W premierowym spotkaniu drugiej odsłony turnieju z cyklu BeContender zobaczymy pojedynek pomiędzy REBORN a Ownage, gdzie zdecydowanym faworytem będzie dwukrotny triumfator beloud CUP. Mimo to z pewnością nie należy skreślać ekipy Dawida "Sosny" Sosnowskiego, gdyż podczas internetowych kwalifikacji zdołała ona rozprawić się WATAHĄ oraz BAGNEM, które wyeliminowało Ungentium. Natomiast zespół Szymona "kenobiego" Łabędzkiego w eliminacjach pokonał Team Queso, co było niemałym zaskoczeniem.

CZYTAJ TEŻ:
Pierwsze zmiany w kobiecej dywizji VALORANTA w G2 po zaledwie miesiącu

W drugim starciu AWARIA stanie w szranki z Incognito. W meczu tym to podopieczni Krystiana „mausiego” Szczepaniaka będą musieli poradzić sobie z presją faworyta. ex-PACT wczoraj zdołało odnieść pierwszy triumf w odświeżonym składzie, wygrywając drugą edycję Lufa Royal, gdzie w finale drużyna Piotra "YouBreaka" Chodoły dość łatwo poradziła sobie z formacją Sebastiana "NEEXA" Treli. Przemysław „KEREME” Bogdanowicz i spółka przed awansem do głównej fazy turnieju podczas kwalifikacji rozprawili się z NOFEAR, a AWARIA pokonała m.in. KARMELIZACJĘ.

Harmonogram BeContender #2:

20 listopada
12:00 REBORN vs Ownage BO3
15:00 AWARIA vs Incognito BO3
18:00 finał drabinki wygranych BO3
21 listopada
12:00 półfinał drabinki przegranych BO3
15:00 finał drabinki przegranych BO3
18:00 finał BeContender #1 BO3

Turniej rozpoczyna się już 20 listopada i rozegrany zostanie w warszawskim Kinguin Esports Performance Center. Transmisję z tego wydarzenia będziemy mogli oglądać na platformie Twitch.tv na oficjalnym kanale BeChampions. Polskim komentarzem zmagań zajmą się Krystian "terp" Terpiński, Dominik "Nero" Dąbrowski oraz Tomasz "Magvayer" Filipiuk.