Wczoraj reprezentanci MOUZ NXT postawili znaczący krok na drodze do obrony mistrzowskiego tytułu WePlay Academy League. Gracze niemieckiej organizacji swoją przygodę z lanowymi finałami w Kijowie rozpoczęli wszak od zwycięstwa z dość niewygodnym rywalem.

Polski duet z wygraną

Akademia Myszy po trzymapowym boju pokonała NAVI Junior, które w swoich szeregach ma takich zawodników, jak Egor "flamie" Vasilyev czy też Ilya "m0NESY" Osipov. Dwaj Rosjanie nie dali jednak rady obrońcom tytułu, którzy mimo wpadki na Inferno zdominowali wydarzenia na Ancient i Mirage'u. Swój wkład w to zwycięstwo mieli również obaj Polacy, Kamil „siuhy” Szkaradek i Hubert „Szejn” Światły, którzy opuszczali serwer z odpowiednio 43 i 37 fragami na koncie. – Właśnie po to tu jesteśmy! 2:1 z NAVI Junior. Mieliśmy pełną kontrolę na Ancient, a także Inferno było w naszych rękach, ale ostatecznie przegraliśmy tam dwie istotne rundy. Jestem niesamowicie dumny z mojego zespołu, że po tej drugiej mapie udało nam się przez to przebrnąć – nie krył radości siuhy.

Powody do zadowolenia mieli też zawodnicy Young Ninjas. Młodzi Szwedzi zgodnie z przewidywaniami nie mieli większych problemów z najniżej notowanym uczestnikiem kijowskich finałów, czyli BIG. OMEN Academy. Starcie obu formacji zakończyło się po zaledwie dwóch mapach, na których nasi zachodni sąsiedzi w sumie zdobyli zaledwie jedenaście rund. Pogrom ten był w dużej mierze zasługą dwóch graczy, tj. Love'a "phzy'ego" Smidebranta oraz Antona "Sapeca" Palmgrena. Dwaj 19-latkowie byli prawdziwymi katami akademii BIG i obaj aż 45-krotnie eliminowali przeciwników z gry. Niemcom nie pomógł nawet pozyskany przed sezonem z Fnatic Rising David "prosus" Hesse, chociaż to właśnie on był najlepszym członkiem swojej ekipy.

Komplet piątkowych wyników WePlay Academy League:

12 listopada

1. runda drabinki wygranych

15:00 Young Ninjas 2:0 BIG. OMEN Academy Inferno 16:8
Mirage 16:3
18:30 MOUZ NXT 2:1 NAVI Junior Ancient 16:3
Inferno 13:16
Mirage 16:8

Młode Myszy po finał

Już dziś poznamy pierwszego finalistów drugiego sezonu WePlay Academy League. O ten status powalczą Young Ninjas oraz MOUZ NXT, co oznacza, że czeka nas powtórka z finału górnej drabinki sezonu pierwszego. Wówczas górą byli Szwedzi, ale i tak niewiele im to dało, bo dzień później musieli uznać wyższość młodych Myszy. A jak będzie dziś? Tak naprawdę trudno przewidzieć, bo oba zespoły mają po swojej stronie sporo atutów i wygrana żadnego z nich nie będzie zaskoczeniem. Nieco wcześniej na serwerze zameldują się natomiast BIG. OMEN Academy i NAVI Junior, które czeka walka o życie. Przegrany tego starcia zakończy rozgrywki tuż za podium i opuści Kijów z czekiem o wartości 8 tysięcy dolarów.

Piątkowy harmonogram WePlay Academy League:

13 listopada

1. runda drabinki przegranych

15:00 BIG. OMEN Academy vs NAVI Junior BO3

Finał drabinki wygranych

18:30 Young Ninjas vs MOUZ NXT BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem. Lanowe finały WePlay Academy League Season 2 potrwają 14 listopada, a ich zwycięzca wzbogaci się o 45 tysięcy dolarów.