Od momentu transferu Kamila "KEia" Pietkuna do Sprout minęły zaledwie dwa tygodnie, a tymczasem nasz rodak już może świętować pierwszy sukces w nowych barwach. 20-latek i jego koledzy sięgnęli dziś bowiem po triumf w jesiennej odsłonie ESL Meisterschaft 2021. A to oznacza, że pod koniec miesiąca wystąpią oni w ESL Pro League Conference, gdzie staną przed szansą wywalczenia awansu do 15. sezonu Pro Ligi.

Dwa mecze i... mistrzostwo

Sprout całą fazę zasadniczą rozegrało jeszcze bez udziału Polaka, ten więc pierwsze spotkanie w mistrzostwach Niemiec rozegrał dopiero 12 listopada. Wtedy to obrońcy tytułu przystąpili do półfinałowego starcia z REZIST, które zgodnie z oczekiwaniami udało im się wygrać. Nie było jednak wcale tak łatwo, jak można się było tego spodziewać, bo rywale zdołali nawet urwać ekipie KEia mapę! Stało się to na Vertigo, gdzie niemiecko-grecka ekipa zatriumfowała 16:13, ale to byłoby na tyle. Mirage i Inferno padły już łupem Zielonych, dzięki czemu to oni wygrali 2:1, Pietkun zaś opuszczał serwer z 59 fragami na koncie, co było trzecim najlepszym wynikiem w zespole.

O wiele łatwiejsza przeprawa czekała drużynę naszego rodaka w sobotnim wielkim finale. W tym na jej drodze stanęło No Limit Gaming, którego członkiem, co ciekawe, jest Can "kyuubii" Kamber, czyli gracz wypożyczony... ze Sprout. Niemniej 16-latek nie zamierzał bynajmniej ukorzyć się przed swoim pracodawcą i już na pierwszej mapie, Duście2, starał się stawić opór. Ale na niewiele się to zdało, bo to dotychczas panujący mistrzowie byli górą wynikiem 16:8. Równie jednostronny przebieg miał pojedynek na Vertigo, gdzie końcowy rezultat wyniósł 16:7. Co ważne, dwa przesądzające o zdobyciu mistrzostwa fragi ustrzelił właśnie KEi, z przytupem zaczynając swoją przygodę w niemieckiej organizacji.

Końcowa klasyfikacja jesiennej odsłony ESL Meisterschaft 2021:

1. Sprout 13 500 €
2. No Limit Gaming 7 000 €
3. REZIST 4 250 €
4. Unicorns of Love 2 750 €
5-6. Cowana Gaming, Sissi State Punks 1 500 €
7-8. BIG. OMEN Academy, touch the crown 1 250 €
9-10. CC OGLUM, eSport Rhein-Neckar 1 000 €
11-12. Entropy Gaming, Playing Ducks 750 €