STS
Sinmivak, AGO ROGUE, Ultraliga Sezon 6 – finały
fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Już dziś finał Trinity Force Pucharu Polski. Czy AGO ROGUE zrewanżuje się IHG?

Nadszedł czas, aby w końcu wyłonić mistrza Trinity Force Pucharu Polski. Zgodnie z oczekiwaniami w wielkim finale turnieju znalazły się dwa zespoły, które na co dzień występują na najwyższym szczeblu w naszym kraju. Mowa tutaj oczywiście o AGO ROGUE oraz Illuminar Gaming. Co warte wspomnienia, te samo zestawienie oglądać mogliśmy w finale drabinki przegranych szóstego […]

Nadszedł czas, aby w końcu wyłonić mistrza Trinity Force Pucharu Polski. Zgodnie z oczekiwaniami w wielkim finale turnieju znalazły się dwa zespoły, które na co dzień występują na najwyższym szczeblu w naszym kraju. Mowa tutaj oczywiście o AGO ROGUE oraz Illuminar Gaming. Co warte wspomnienia, te samo zestawienie oglądać mogliśmy w finale drabinki przegranych szóstego sezonu Ultraligi. Tam ku sporemu zaskoczeniu triumfowała formacja Dominika „ZAMULKA” Bieli, zwyciężając RGO 3:0. Od tego meczu minęło już jednak sporo czasu, więc dzisiejszego wieczora będziemy mieli okazję sprawdzić, jakie wnioski wyciągnęli podopieczni Johana „Klaja” Olssona.

Pewne zwycięstwo Illuminar

Zanim przejdziemy do ostatecznego starcia, warto byłoby na moment przyjrzeć się wczorajszemu bojowi IHG o miejsce w finale. W nim wicemistrzowie Ultraligi zmierzyli się z piratesports. Już przed startem pojedynku mogliśmy spodziewać się, że to właśnie bardziej doświadczona ekipa, jaką bez wątpienia jest Illuminar, wyjdzie z niego zwycięsko. Mimo to z pewnością wiele osób wierzyło w zaskoczenie ze strony Piratów, którzy naprawdę solidnie pokazali się w poprzednich potyczkach.

Niestety dla fanów zespołu Radosława „Sh4dowUsa” Walkowiaka nie był to koncert życzeń, a niemiła w skutkach weryfikacja. Gracze spod szyldu Oka już od pierwszych minut spotkania inaugurującego serię narzucili własne tempo i to oni dyktowali warunki przebiegu meczu. W efekcie pierwsza batalia zakończyła się jeszcze przed wybiciem 29. minuty, dając IHG prowadzenie. W dwóch kolejnych grach zanosiło się, że piratesports będzie mieć większe szanse na zaskoczenie, lecz ani w drugiej, ani w trzeciej bójce nie udało się złamać rywali. Tym samym Illuminar pewnie wkroczyło do wielkiego finału.

Wynik wczorajszego meczu Trinity Force Pucharu Polski:

Sobota, 13 listopada
17:30 Illuminar Gaming 3:0 piratesports BO5

Powtórka z play-offów szóstego sezonu Ultraligi?

Już dziś będziemy mogli obejrzeć zwieńczenie ostatnich tygodni rywalizacji TFPP. Reprezentanci AGO ROGUE oraz Illuminar Gaming zawalczą nie tylko o 26 tysięcy złotych, ale i o puchar Polski. Ten co prawda w zeszłym roku również padł łupem akademii Łotrzyków, jednak był to całkowicie inny skład niż ten aktualny. Możemy zatem powiedzieć, że ekipa Jakuba „Sinmivaka” Ruckiego będzie musiała ponownie wywalczyć trofeum, które jakby nie patrzeć i tak należy już do organizacji. To z kolei może nie być aż takie proste, jak się na pierwszy rzut oka wydaje.

A to wszystko przez to, że od kilku miesięcy RGO zmaga się z nie lada problemami w swoich szeregach. Kłopoty, które zaczęły doskwierać brązowym medalistom minionego sezonu Ultraligi, ciągle są widoczne i nie wygląda na to, aby zostały w pełni zażegnane. Taki obrót spraw może okazać się idealną szansą dla podopiecznych Bartłomieja „VoVa” Ryla, gdyż ci są za to w wyśmienitej formie. Dodatkowo pamiętajmy, że w ostatnim starciu tych ekip to właśnie IHG wygrało, pokonując ówczesnych mistrzów Polski. Czy historia zatoczy koło? A może brygada Sinmivaka zdążyła odrobić pracę domową i zdoła odgryźć się przeciwnikom za play-offy Ultraligi? To wyjaśni się w dzisiejszym meczu, który rozpocznie się o 17:30.

Harmonogram dzisiejszego dnia Trinity Force Pucharu Polski:

Niedziela, 14 listopada
17:30 AGO ROGUE vs Illuminar Gaming BO5

Transmisję z finału Trinity Force Pucharu Polski będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games na Twitchu oraz w serwisie YouTube.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

V4 FSF: ENTERPRISE esports vs Wisła All iN! – statystyki graczy

Pierwsza seria starć w ramach V4 Future Sports Festival 2021 zdecydowanie nie była udana dla Polaków. Wszystko dlatego, że podobnie jak NDE AGO, tak i...