Wiele wskazuje, że przygoda Finna "Finna" Wieståla z League of Legends Championship Series zakończy się po zaledwie roku. Szwedzki toplaner łączony jest bowiem z powrotem na Stary Kontynent, gdzie miałby przywdziać barwy EXCEL ESPORTS.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Finn znowu w LEC?

22-latek w ubiegłym roku stanął wraz z Rogue na najniższym stopniu podium letniego splitu LoL European Championship i przyczynił się do pierwszego w historii organizacji awansu na Worlds. Niemniej wewnętrzne nieporozumienia skłoniły go krótko po tym do odejścia, a kolejnym przystankiem w jego karierze niespodziewanie stało się CLG. Dziś jednak wiemy już, że pobyt Wieståla za oceanem nie był specjalnie udany. Jego nowy zespół zarówno wiosną, jak i latem prezentował się fatalnie i w efekcie zakończył sezon na ostatnim, dziesiątym miejscu. – Więcej na temat moich odczuć względem sezonu opowiem innym razem. Teraz czuję się mentalnie wycieńczony i naprawdę potrzebuje przerwy. Jestem zły w związku z tym, jak przebiegł ten sezon, ale także wdzięczny, bo miałem szansę pracować ze świetnymi ludźmi – pisał Szwed już po ostatnim meczu sezonu, w którym CLG ograło FlyQuest.

Niemniej wygląda na to, że ostatnie starcie w 2021 roku było jednocześnie jego ostatnim pojedynkiem w barwach formacji. Wszak według informacji Brieuca "LEC Wooloo" Seege'a z serwisu Upcomer, triumfator Ultraligi z 2019 roku znalazł się na celowniku EXCEL ESPORTS. Co więcej, brytyjska organizacja miała już nawet zawrzeć ustne porozumienie z samym zawodnikiem i nie odstraszył jej nawet fakt, że jego angaż wiązać się będzie z koniecznością zapłacenia sumy odstępnego. Wszystko dlatego, że umowa Finna z CLG ważna jest do 2023 roku. Ile owy wykup miałby wynieść? Tego nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że przyjście Wieståla oznaczać będzie jednocześnie pożegnanie z innym szwedzkim graczem, Felixem "Kryze" Hellströmem. Ten według źródeł Upcomera miał już rozpocząć poszukiwania nowego zespołu i jest bardzo prawdopodobne, że w sezonie 2022 oglądać go będziemy w którymś z ERL-ów.

Dwie nowe umowy w EXCEL

Niemniej działania EXCEL nie ograniczają się wyłącznie do prób zakontraktowania Finna, bo w międzyczasie pracownicy formacji prowadzą też rozmowy na temat przedłużenia umów z dotychczasowymi pracownikami. I rozmowy te przynoszą wymierne efekty, bo w ostatnich dniach swoją przygodę z zespołem przedłużyli dwaj jego członkowie. Jeszcze przed weekendem nowy kontrakt podpisał trener drużyny, Joey "YoungBuck" Steltenpool, który tym samym odpowiedzialny będzie za przebudowę składu przed startem wiosennej edycji LEC. W zespole tym jednak na pewno znajdzie się Patrik "Patrik" Jírů. 21-letni botlaner, który w przeszłości miał okazję występować na polskiej scenie pod banderą Szef+6, parafował zobowiązanie na kolejne dwa lata. A to oznacza, że jeżeli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to będziemy go oglądać w koszulce EXCEL co najmniej do końca 2023 roku.