STS
AGO ROGUE, Lucker, Pyrka, Lurox
fot. AGO ROGUE

AGO ROGUE triumfuje w Trinity Force Pucharze Polski!

Wczoraj oficjalnie dobiegł końca kolejny rok zmagań na polskiej esportowej scenie League of Legends. W niedzielny wieczór został rozegrany wielki finał tegorocznej edycji Trinity Force Pucharu Polski – turnieju na dobrą sprawę jedynie wypełniającego lukę między kolejnymi sezonami Ultraligi, ale posiadającego nie najgorsze nagrody. Łącznie do zgarnięcia było bowiem 50 tysięcy złotych, z czego ponad […]

Wczoraj oficjalnie dobiegł końca kolejny rok zmagań na polskiej esportowej scenie League of Legends. W niedzielny wieczór został rozegrany wielki finał tegorocznej edycji Trinity Force Pucharu Polski – turnieju na dobrą sprawę jedynie wypełniającego lukę między kolejnymi sezonami Ultraligi, ale posiadającego nie najgorsze nagrody. Łącznie do zgarnięcia było bowiem 50 tysięcy złotych, z czego ponad połowę zainkasowali mistrzowie zawodów. Tymi zostali zawodnicy AGO ROGUE, czyli brązowi medaliści szóstego sezonu mistrzostw Polski.

Wyboista droga do mistrzostwa

Choć podczas całego turnieju akademia Rogue nie przegrała żadnego meczu w formacie BO3 ani BO5, to tylko jedno spotkanie zakończyła z czystym kontem. Był to finał grupy A, w którym RGO zmierzyło się z piratesports, które notabene również zagrało w play-offach. W półfinale Piraci musieli jednak uznać wyższość Illuminar Gaming, które wywalczyło sobie prawo gry w finale jako drugie. Wcześniej awans do meczu o mistrzowski tytuł zapewniło sobie właśnie AGO ROGUE, odprawiając z kwitkiem elo turystów wynikiem 3:1.

Pięć gier w finale

AGO ROGUE 3:2 Illuminar Gaming

Sam finał TFPP 2021 był bardzo emocjonujący i do jego rozstrzygnięcia potrzebna była pełna seria BO5. Pierwszy cios wyprowadziło Illuminar Gaming, jednak AGO ROGUE po świetnych pierwszych minutach w drugiej grze wyrównało rezultat, choć nie obyło się bez problemów. Trzecia potyczka była niezwykle wyrównana, ale po 37. minutach IHG zatriumfowało i było już o jedną wygraną od mistrzostwa Trinity Force Pucharu Polski. Raz jeszcze jednak zaznało goryczy porażki, grając po stronie czerwonej, bo RGO ponownie doprowadziło do wyrównania.

Po odsłuchaniu Silver Scrapes przyszła pora na ostatnią grę w tym roku na polskim podwórku profesjonalnego League of Legends. W niej Illuminar Gaming wybrało – co raczej nie było wielkim zaskoczeniem, patrząc na przebieg wcześniejszych starć – stronę niebieską. Zaczęło się jednak katastrofalnie dla IHG, szczególnie po zanurkowaniu w dziewiątej minucie pod wieżę na bocie. Ba, na tym Illuminar nie poprzestało i dalej wchodziło w wymiany głęboko w czerwonej stronie, co zawsze przynosiło więcej szkód niż pożytku. W efekcie przewaga AGO ROGUE rosła w zatrważającym tempie, czego dowodem może być blisko dziesięć tysięcy złota różnicy już w… czternastej minucie! Takiej przewagi zmarnować się po prostu nie da – Lukas „Lurox” Thoma i spółka dokończyli dzieła zniszczenia jeszcze przed dwudziestą minutą, a Talon niemieckiego dżunglera w momencie eksplozji wrogiego Nexusa miał na koncie siedemnaście zabójstw, dwie asysty i ani jednej śmierci.

Klasyfikacja końcowa Trinity Force Pucharu Polski 2021:

1. AGO ROGUE 26 000 zł
2. Illuminar Gaming 12 000 zł
3-4. piratesports, elo turyści 6 000 zł
5-6. Kopnięcie, Dragon Enjoyers
7-8. Team ESCA Gaming, Ricardo and Friends
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Finn

Finn wróci zza oceanu? Szwedzki toplaner łączony z EXCEL

Wiele wskazuje, że przygoda Finna "Finna" Wieståla z League of Legends Championship Series zakończy się po zaledwie roku. Szwedzki toplaner łączony je...